Slováci v derby s Českom neúspešne

Slovenskí hokejisti narazili v piatom prípravnom zápase na hráčov českej reprezentácie. Česi, ktorí doposiaľ v príprave zdolali v dvoch zápasoch Nemecko a Rakúsko, do Trenčína pricestovali s výraznými zmenami. Azda najväčšími menami sú útočník St. Louis Blues Jakub Vrána alebo bývalý obranca Washingtonu Capitals a aktuálny hráč Sparty Praha Michal Kempný.

Prvú vážnejšiu príležitosť mali hráči Česka, keď Michal Kovařčík ušiel od modrej čiary, ale v nájazde proti Hlavajovi neuspel.

V polovici prvej tretiny sa Česi dostávali do množstva príležitostí, ale skvelo chytajúceho Hlavaja prekonať nedokázali. Na opačnej strane prišla prvá vážnejšia šanca Slovákov v presilovke, keď Peter Cehlárik opečiatkoval hornú žrďku.

V 14. minúte prišiel prvý gól zápasu, o ktorý sa postaral už spomínaný Jakub Vrána. Ten svojim typickým únikom a strelou na blížšiu tyč nedal Hlavajovi žiadnu šancu. Krátko na to mohli bleskurýchle odpovedať Lukáš Cingel alebo Servác Petrovský, ale na Lukáša Klimeša v českej bráne nedokázali nájsť recept.

Necelé 3 minúty pred koncom prvej tretiny skóroval Jakub Flek, ktorý ostal úplne nekrytý v predbránkovom priestore.

Na gól Fleka nadviazal už o 30 sekúnd Matěj Stránský, ten využil chaos v našej obrane a po prihrávke Ondřeja Beránka skóroval do odkrytej brány. Slováci tak odohrali veľmi zlú prvú tretinu, v ktorej ich Česi prestrieľali v pomere 19:3.

FOTO: Václav Šálek, ČTK

Do druhej tretiny Slováci vstúpili v početnej výhode, ktorá sa preniesla z 1. tretiny. V zápätí fauloval aj Andrej Šustr, a tak nasledovala len 13 sekundová presilovka o dvoch hráčov. Tú slovenskí reprezentanti síce nevyužili, ale Šustrov trest stále pokračoval a po peknej prihrávke Matúša Sukeľa skóroval Andrej Kudrna. Prakticky totožným gólom, akým skóroval na opačnej strane Flek.

Slovenská aktivita bola v prvej 10-minútovke oproti prvej tretine lepšia. Dopomohli tomu aj Česi, ktorí boli vylúčení 3-krát.

V druhej 10-minútovke sa nič vážnejšie nestalo. Česi ostreľovali slovenskú bránu, ale Samuela Hlavaja v bráne prekonať nedokázali. Necelú minútu pred koncom mal veľkú šancu Mário Grman, ale ten zoči voči Lukášovi Klimešovi neuspel.

Do 3. tretiny vstúpili oba tímy veľmi aktívne, šance boli na oboch stranách, ale červené svetlo za bránkou nikto nerozsvietil.

V 47. minúte ostal na pravom kruhu osamotený Robert Lantoši, ale Lukáš Klimeš vytiahol svojim betónom fantastický zákrok.

Necelých 9 minút pred koncom zápasu predviedol krásny únik Matej Kašlik. Ten nabral rýchlosť od vlastného obranného pásma, ale keď už sa dostal do šance, tak tesne minul Klimešovu bránu. Ten istý hráč sa o pár minút na to dostal opäť do úniku, ale skvelo chytajúceho Klimeša neprekonal.

Slovenskí hráči už nemali čo stratiť, a tak vyše 3 minúty pred koncom odvovali brankára. To sa im nevyplatilo a na 1:4 zvýšil Zábranský.

Na konečných 2:4 znížil Samuel Takáč po asistenciách Kollára a výborne hrajúceho Kašlíka. Na záver si fanúšikovia mohli vychutnať aj exhibičné samostatné nájazdy, ktoré skončili nerozhodným výsledkom 2:2.

Peter Cehlárik (SVK) – premenil

Ondřej Kaše (CZE) – premenil

Matúš Sukeľ (SVK) – premenil

Roman Červenka (CZE) – premenil

Andrej Kudrna (SVK) – nepremenil

Filip Chlapík (CZE) – nepremenil

Servác Petrovský (SVK) – nepremenil

Jakub Vrána (CZE) – nepremenil

Jozef Baláž (SVK) – nepremenil

Dávid Tomášek (CZE) – nepremenil

FOTO: TASR – Radovan Stoklasa

Peter Frühauf: „Ideme z týždňa na týžden, tá kvalita u tých tímov sá bude zvyšovať. Vieme s akým tímom prišli Česi, takže sme nečakali nič ľahkého. Je pravda, že sme sa sami trošku šokli tomu, koľko veľa súbojov sme v úvode prehrali. V závere sme to mohli zdramatizovať, ale neuvyžili sme šance. Vždy je na mieste trošičku vstúpiť do tých chalanov, hlavne keď nás čaká ten istý kvalitný súper. My potrebujeme chlapcom dodať odvahu a keď vyjdu zo svojej komfortnej zóny, tak aj tých síl nájdu viac. My to potrebujeme, takéto zápasy budeme hrať na majstrovstvách sveta. Zajtra bude zmena iba na brankárskom poste, možno premiešame jednotlivé formácie ale k veľkým zmenam nepríde.“

Andrej Kudrna: „Vieme, že ten nástup nebol taký, aký sme chceli. Celú 1. tretinu sme sa hľadali, potom sme si niečo povedali v šatni a tých ďalších 40 minút bolo lepších. Viac sme jazdili. Potrebujeme pokračovať v tomto trende, ako sme hrali posledné dve tretiny. Mali sme tam nejaké tyčky, ale aj množstvo presiloviek. Škoda že sme ich nevyužili, mohlo to vyzerať inak.“

Matúš Sukeľ: „Prehrali sme si to v 1. tretine. V tej pasáži, kedy sme dostali tri rýchle góly. Ten začiatok nebol dobrý, Česi mali veľa šancí, brankár nás výborne podržal. Potom sám hráč na bránu dva góly, to sa nám nemôže stávať. Musíme sa v tom do ďalších dní zlepšiť. Nemyslím si, že sme mali rešpekt, ale musíme byť viac pripravený. Musíme hrať zodpovednejšie a vyhrávať osobné súboje. Tam bol najväčší problém, že sme v 1. tretine ich prehrávali a z toho pramenili tie góly. Dnes bola super atmosféra, ja si domáce zápasy užívam a teším sa na ďalšie.“

Autor: Adrián Glett, Marek Boško

Foto: TV Noviny

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *