Vymyslený hráč dostal ponuku, Taro Tsujimoto podobu Dustina Browna. Toto sú easter eggy na EliteProspects.

EliteProspects. Stránka, ktorú možno nazvať akousi “bibliou“ pre hokejového fanúšika. Stránka, ktorá má aktuálne v databáze 1 089 321 hráčov, medzi nimi nájdeme aj niekoľko celebrít, či takzvaných easter eggov, to síce doslovne z angličtiny znamená “veľkonočných vajíčok“, no tiež ide o terminológiu pre skryté zaujímavosti, či vtípky. Zopár takýchto profilov nájdeme aj na stránke najznámejšej hokejovej databázy, kde má mimochodom najviac pozretí súčasná hviezda Connor Bedard (4 378 401).

Taro Tsujimoto

O legende fiktívneho útočníka Buffala Sabres už článok na našej stránke vyšiel, preto si jeho príbeh predstavíme len v skratke. Pozrieme sa na draft 1974, kedy mala NHL kvôli konkurenčnej WHA zdĺhavý proces, keď sa hráči draftovali cez telefón a výsledky draftu boli zverejnené až po ňom. Vtedajší generálny manažér Bufalla Sabres George Imlach bol s týmto systémom nespokojný, preto sa rozhodol si z ligy urobiť srandu a draftovať vymysleného hráča. V tú dobu neboli komunikačné zariadenia až tak rozšírené, preto mu tento na prvý pohľad bláznivý nápad skutočne aj vyšiel. Svetlo sveta tak uzrel bájny center Taro Tsujimoto z Japonska. Samozrejme, aj aktuálne 69-ročného útočníka v databáze EliteProspects nájdeme, namiesto fotky Tara má však na profile známu vtipnú momentku vtedajšieho kapitána Los Angeles Kings, Dustina Browna.

Preklik na profil na EiteProspects tu.

Keanu Reeves

John Wick hokejovým brankárom? Aj toto bol možný scénar v prípade filmovej hviezdy. Keďže vyrastal v Toronte, tak hrával pouličný a ľadový hokej a za svoje pôsobivé brankárske schopnosti si vyslúžil prezývku „The Wall“. Reevesov talent mu vyniesol skúšku v tíme Windsor Spitfires v OHL, ale nakoniec sa vydal inou cestou, ktorá ho priviedla k hollywoodskej hviezde.

Preklik na profil na EiteProspects tu.

zdroj fotky: hookedonhockey.com

Adam Sandler

K hokeju má blízko aj iný hviezdny herec a komik Adam Sandler. Hoci o jeho hokejovej kariére nie je žiadna zmienka, svoj vzťah k ľadovému hokeju neskrýva a aktívne navštevuje zápasy NHL. Známy je tiež pre svoju rolu v hokejovom filme Rivali (The Gilmore) z roku 1996. Sandler je mimochodom fanúšikom New York Rangers a jeho brat, Scott Sandler je bývalým hokejistom. Svoju lásku k hokeju tiež prejavil účasťou na rôznych charitatívnych zápasoch.

Preklik na profil na EiteProspects tu.

zdroj fotky: Binge society

Paris Hilton

Prepojenie s hokejom má tiež známa herečka a modelka Paris Hilton, ktorá sa najkrajšiemu športu venovala počas štúdia na strednej škole. Paris bola hráčkou univerzitného tímu z Canterbury School v New Milford, za ktorý nastupovala v rokoch 1998/99. Hokejovou útočníkou sa síce napokon nestala, no preslávila sa inou cestou. Jej hokejovú stopu mapuje tiež profil na EliteProspects.

Preklik na profil na EiteProspects tu.

Justin Bieber

Bieber je známy pre svoju lásku k ľadovému hokeju a aktívne sa angažuje v jeho dianí, napríklad cez All-star game, kedy bol celebritným kapitánom tímu. Mimo toho napríklad učil komika Jimmyho Fallona hrať hokej, či svojemu osemročnému fanúšikovi umožnil deň s Torontom Maple Leafs, kedy sa mohol zúčastniť rozkorčuľovania a tréningu, plus dostal Jake Shafer aj VIP lístok na Bieberov koncert. Jeho značka Drew House sa minulý rok spojila s Torontom Maple Leafs a spustili tak projekt House of Hockey, bezplatný hokejbalový program, ktorý umožnil deťom zo sociálne slabších rodín vstup do tohto športu. Aj keď sa Justin hokeju nikdy nevenoval, pre jeho záľubu k nemu si vyslúžil aj svoj profil v databáze EliteProspects.

Preklik na profil na EiteProspects tu.

Mustapha Lemiux a jeho tím Testville Pink Panthers

Samotnou kapitolou je potom fiktívný tím Testville Pink Panthers, ktorého najväčším lídrom je australský “poloboh“ Mustapha Lemieux. Hráč, ktorý má skoro viac kíl ako centimetrov a ročne si príde na rekordných 69 miliónov dolárov. Späť ale ku realite, tento profil je samozrejme vtip a slúži ako testovací hráč počas draftu do najlepšej hokejovej ligy sveta. Legendárnou historkou sa stal prípad, kedy Mustapha dostal ponuku od tímu z Číny, ktorú však musel odmietnuť.

Šatňa Testvillu sa ale neskladá len z jej najväčšej osobnosti, ale zo spoluhráčov Lemieuxa a to obrancu Everysport Playera 1 a útočníkov Everysport Playera 2 a amerického centra Test Playera.

preklik na profil na EiteProspects tu.

Wayne Glensky

Ďalším profilom, ktorý už prakticky zľudovel je profil legendárného útočníka a pravdepodobne príbuzného „The Great One“, Wayna Glenskyho. Ani tento talentovaný, 18-ročný center samozrejme nesmie chýbať na najväčšej hokejovej stránke.

Preklik na profil na EiteProspects tu.

zdroj titulnej fotky: Amazon

autor článku: Štefan Špak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *