V USA vzniká obdoba NHL pro ženy!

Po vzoru NHL, nejvyšší mužské ligy světa, vzniká ženská obdobná profesionální soutěž – Professional Women’s Hockey League (PWHL). Nová soutěž se bude konat od ledna do konce května červa a v základní části se odehraje 24 kol.

Mezi zakládající kluby (tzv. Original six) nové soutěže patří Boston, Minneapolis, New York, Montreal, Toronto a Ottawa. První ročník soutěže začne v lednu a skončí na konci května nebo začátku června s tím, že se soutěž přeruší na dubnové mistrovství světa. Následující sezóny mají začínat v listopadu a končit v květnu. Podrobnosti ohledně loga, názvu a hal, ve kterých se bude hrát, se zveřejní později.

Od 1. září mohly kluby podepisovat volné hráčky a od 18. září se uskuteční první draft, který by měl probíhat obdobně jako právě do NHL.

V první sezóně na hráčky čeká 24 kol v základní části. Z toho by měla být polovina na domácím ledě.

„To znamená zápasy v jiných městech, která nejsou městy v naší ‚Original Six‘, a to jak ve městech s kluby NHL, tak možná i ve městech, v kterých se NHL nehraje,“ Stan Kasten, člen představenstva PWHL.

„Jsme nadále připraveni podporovat ženský hokej a těšíme se na spolupráci s PWHL na rozvoji našeho sportu,“ poblahopřáli představitelé NHL ke vzniku soutěže.

Autor: Šimon Polena

Foto: newswire.ca

Zdroj: ČT Sport, iROZHLAS.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *