Zbyněk Irgl oficiálně ukončil kariéru

Dvaačtyřicetiletý český útočník oficiálně potvrdil konec. Ačkoliv už dva roky nenastoupil do žádného utkání, finální verdikt z jeho úst ještě nepadl. Během své kariéry dosáhl na titul mistra světa v juniorské kategorii, získal stříbro v seniorském týmu a také vyhrál boj se zákeřnou nemocí.

Vítkovice

Poslední profesionální zápas odehrál Zbyněk před více než dvěma lety v dresu Vítkovic, tedy v klubu, který má na svědomí jeho začátky. První utkání si zde zahrál v sezoně 1998/1999 a pokračoval zde až do roku 2006. Svoji zkušenost ve Vítkovicích si však může odškrtnout jako jednu z nejméně úspěšných, tedy aspoň ze začátku. V roce 2004 se sice začal zlepšovat, nicméně začaly přibývat trestné minuty. Do Vítkovic se vrátil v sezoně 2020/2021 a už tehdy panovaly spekulace, že to bude jeho poslední sezona.

HC Vítkovice Rivera

Davos

V sezoně 2006/2007 odešel do švýcarského Davosu, kde zůstal pouze rok. Přesto byl ale šťastný, protože právě tento rok se Davos stal Mistrem Švýcarské ligy. Irgl si v této sezoně připsal na konto 12 bodů, které získal v 15 zápasech.

KHL

Dále jeho kroky směřovaly do KHL, kde vydržel dlouhých 7 sezon a vystřídal 3 kluby. Začátek v Rusku odehrál za Lokomotiv Jaroslavl, kde jeho výkony nebyly vůbec špatné, ba naopak lepší než průměrné. Pokračoval v klubu Atlant Mytišči se kterým získal stříbro a zkušenosti v KHL zakončil v týmu Dinamo Minsk.

Česká extraliga

Roku 2014 se opět vrátil do České extraligy, konkrétně do Třince, kde hned tentýž rok skončil se stříbrnou medailí na krku. Pro něho to ovšem bylo mnohem více, vrátil se totiž po operaci se zákeřnou rakovinou. Za Oceláře odehrál 161 zápasů, ve kterých si připsal 92 bodů. V roce 2018 se po výměně s Romanem Vlachem stěhoval do Olomouce, na ten mu dle jeho slov zůstanou jen krásné vzpomínky. Když se loučil, on i celý klub společně s fanoušky měli slzy na krajíčku.

Michaela Valsová

Reprezentace

Ve shrnutí jeho kariéry nesmí v žádném případě chybět jeho působení v Národním týmu. V roce 2000 získal zlato na mistrovství světa juniorů a od roku 2004 nastupoval v seniorském týmu. Gól, který ale z hlavy nevymaže nikomu vstřelil roku 2006 v prodloužení čtvrtfinále proti Rusku, tehdy si Národní tým odvážel domů stříbrnou medaili.

Autor: Tereza Schillerová

Foto: iSport.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *