Andrei Svechnikov by mal stihnúť začiatok sezóny 2023/2024!

Generálny manažér klubu Carolina Hurricanes Don Waddell povedal, že ruský útočník Andrei Svechnikov, ktorý sa zotavil zo zranenia, by mal byť pripravený na začiatok sezóny 2023/2024.

23-ročný rodák z Barnaul sa stal pre Carolinu Hurricanes nepostrádateľnou zložkou tvrdosti a odvahy. Je známy svojimi výnimočnými zručnosťami na ľade, ale neustále preukazuje neochvejné odhodlanie, nebojácnosť a oddanosť svojmu tímu. Ako najlepší strelec Hurricanes je Svechnikovova prítomnosť nevyhnutná pre úspech tímu, o to dôležitejšie je jeho zotavenie.

11. marca pri prehre 0:4 s Vegas Golden Knights, počas druhej tretiny zápasu nastala pre tím katastrofa, keď Svechnikov utrpel roztrhnutie krížneho väzu v pravom kolene. Napriek zraneniu preukázal tento odolný hráč svoje odhodlanie a vrátil sa do hry v tretej tretine. Tím sa však obával vážnosti zranenia a snažil sa o ďalšie vyšetrenia na potvrdenie diagnózy. Bohužiaľ, obavy sa potvrdili a Svechnikova čakala náročná cesta k zotaveniu po natrhnutí ACL, čo si vyžiadalo operáciu.

,,V júli, štyri mesiace po operácii, sa Svechnikov vydal na ľad a trénoval bez akéhokoľvek kontaktu. Je v súlade s plánom alebo možno dokonca v predstihu. Andrei chce hrať, ale budeme opatrní. Október je dôležitý mesiac, ale postupom času sa sezóna stáva ešte dôležitejšou. Očakávam, že Svechnikov bude pripravený na začiatok sezóny.“

Uviedol generálny manažér klubu Don Waddell.
Canes Agree to Terms with Andrei Svechnikov
Zdroj: NHL.com

Svechnikov bol pred zranením v minulej sezóne s 55 bodmi (23 gólov, 32 asistencií) v 64 zápasoch štvrtý najproduktívnejší hráč v tíme Hurricanes a prvýkrát bol vybraný do Zápasu hviezd NHL.

Dvojka draftu z roku 2018, má na konte 264 bodov (112 gólov, 152 asistencií) v 347 zápasoch NHL a 25 bodov (13 gólov, 12 asistencií) v 40 zápasoch play-off o Stanleyho pohár. Svechnikov vstupuje do tretej sezóny svojho osemročného kontraktu na 62 miliónov dolárov (priemerná ročná hodnota 7,75 milióna dolárov), ktorý podpísal 26. augusta 2021.

Hoci je teraz pre Svechnikova najdôležitejšia trpezlivosť, pred viac ako troma mesiacmi bolo nesmierne ťažké sústrediť sa na túto úlohu.

Hviezdny hráč, ktorý bol nútený sledovať postup Canes do play-off z diaľky, povedal, že najnáročnejšie na celom doterajšom procese rekonvalescencie bolo to, že nemohol pomôcť svojmu tímu počas jeho snahy o Stanleyho pohár. Frustrovaný z toho, ako dopadlo play-off 2022, a potom neschopný odplaty. Tentoraz sa už teší na otváraciu noc aj na klubovú jazdu sezóny 2023/2024.

Autor: Adrián Glett

Foto: NHL.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *