Bodová smršť Slovákov v NHL

Minulý týždeň sa s bodmi u Slovákov v NHL ako keby roztrhlo vrece. Väčšina z nich získala minimálne bod, niekto aj 3 body. Rozoberieme si zápasy klubov kde hrávajú Slováci konkrétne Tampa Bay Lightning, Seattle Kraken, Calgary Flames, New Jersey Devils, Montreal Canadiens a Anaheim Ducks.

Tomáš Tatar

Seatle Kraken minulý týždeň odohral všetky zápasy na domácom ľade. V stredu sa stretli s Vegas Golden Knights s ktorým prehrali 4:5 po predĺžení. Tatar si odniesol zo zápasu jednu asistenciu, jednu plusku, 2 trestné minúty, nemal žiadnu strelu na bránu a jeho ice time bol 13:11. Piatok sa utkali proti Washington Capitals (kde už hral po zranený Feherváry), s nimi prehrali 1:2 v riadnom hracom čase, a zo zápasu neodchádzal šťastný. Neodniesol si ani jeden bod, žiadnu +/-, nemal žiadnu strelu na bránu a ice time mal podobný ako zápas predtým 13:28. Po dni voľna sa v nedeľu postavili Nashvillu Predators, s ktorým prehrali vysoko 1:4. Zo zápasu si neodniesol ani jeden bod, žiadnu +/-, 2 trestné minúty, bol bez strely na bránu a ice time mal nižší o skoro dve minuty čiže 11:18. Tomáš Tatar má momentálne na konte 22 bodov (8+14) v 62 zápasoch.

Martin Feherváry

Skoro po mesiaci sa konečne Feherváry vrátil do kolotoča zápasov v NHL. Prvý zápas po dlhej pauze odohrali vo štvrtok s Edmontonom Oilers, kde prehrali vysoko 2:7. Z tohto zápasu nemal radosť ani Martin neodniesol si žiaden bod, pripísal si dve mínusky, nemal žiadnu strelu na bránu a ice time mal 17:15. O deň neskôr sa stretli na ľade so Seatle Kraken, tento zápas síce vyhrali 2:1 ale Feherváry si neodniesol žiaden bod, pripísal si jednu plusku, mal jednu strelu na bránu a jeho ice tome sa zvýšili o dve minúty 19:42. V nedeľu hrali vonku proti Vancouveru Canucks, tento zápas tiež vyhrali 2:1. Z tohoto zápasu si neodniesol žiaden bod, pripísal si jednu plusku a ice time sa mu znova zvýšil na 21:47. Martin Feherváry má momentálne nazbieraných 12 bodov (2+10) v 50 zápasoch.

Juraj Slafkovský

Minulý týždeň bol pre Juraja jedno veľké potešenie. V stredu na domácom ľade zvíťazili 3:0 proti Columbusu Blue Jackets, zo zápasu si tiež odniesol jednu strelu na bránu, ktorú premenil na gól, žiadnu +/- a ice time mal 17:38. Piatok sa stretli znovu na domácom ľade s Boston Bruins, tento zápas prehrali tesne 1:2 po predĺžení. Juraj si v tomto zápase pripísal asistenciu, nemal žiadnu strelu na bránu, žiadnu +/-, a jeho ice time bol 17:57. V nedeľu cestovali do Calgary bez hlavného trénera kde sa na lade stretol s Pospíšilom. Zápas síce prehrali 2:5 ale Juraj si pripísal asistenciu, 3 strely na bránu, 2 trestné minúty, jednu mínusku ale ice tome mal výrazne lepší 21:08. V zápase sa skoro strhla slovenská bitka, kedy si Juraj Slafkovský chránil kapitána Nicka Suzukiho. V 67 zápasoch zaznamenal 36 bodov (14+22).

Martin Pospíšil

Podobne ako Tomáš Tatar hral Pospíšil celý týždeň na domácom ľade Calgary. V stredu sa stretli s Coloradom Avalanche, s ktorým prehrali vysoko 2:6. Avšak Martin si pripísal jednu asistenciu, 2 trestné minúty a 1 strelu na bránu, žiadnu +/-, a ice time mal 17:49. Piatok vyhrali s Vegas Golden Knights 4:1 ale nepripísali si za zápas žiaden bod, žiadnu +/-, mal 2 strely na bránu, ice time bol o minutu vyšší 18:52. V nedeľu sa stretli s Montreal Canadiens, ktorých porazili 5:2, okrem 3 bodov z výhry si Martin odniesol jeden gól, jednu plusku, 4 trestné minúty, 2 strely na bránu, ale jeho ice time klesol až na 12:20. Pospíšil má momentálne na konte 17 bodov (7+10) v 48 zápasoch.

Šimon Nemec

Minulý týždeň odohral Nemec s tímom 4 zápasy vonku. Utorok sa postavili proti New York Rangers, zápas ale prehrali 1:3. Šimon ale neodchádzal na prázdno. Strelil gól, mal 3 strely na bránu ale žiadnu +/- a jeho ice time bol 22:30. Až v piatok vyhrali vysoko 6:2 proti domácemu Dallas Stars, Nemec si pripísal asistenciu, tri plusky, nemal žiadnu strelu na bránu a jeho ice time mal 21:33. O deň neskôr teda v sobotu mali zápas proti Arizone Coyotes, ktorý prehrali 1:4. Z tohoto zápasu si Nemec neodniesol žiaden bod, žiadnu +/-, mal 2 strely na bránu a jeho ice time bol výrazne vyšší o 4 minúty (25:28). Nedeľu sa stretli s Vegas Golden Knights, prehrali 1:3. Šimon si nepripísal žiaden bod, jednu mínusku, žiadnu strelu na bránu a jeho ice time bol 21:07. Šimon Nemec má momentálne na svojom konte zaznamenaných 18 bodov (3+15) v 45 zápasoch.

Erik Černák

Černák s Tampou odohrali minulý týždeň dva víťazné zápasy. Piatok na domácom ľade s New York Rangers 6:3, ale Erik si nepripísal žiaden bod, jednu mínusku, nemal žiadnu strelu na bránu a jeho ice tome bol 22:17. Sobotu cestovali do Floridy kde sa utkali s Floridou Panthers 5:2, zo zápasu si odniesol asistenciu, 2 trestné minúty, dve plusky, nemal žiadnu strelu na bránu a ice time mal podobný ako piatok 22:09. Erik Černák zaznamenal v 55 zápasoch 10 bodov (1+9).

Pavol Regenda

Minulý týždeň pred stredajším zápasom bol Regenda znovu povolaný do NHL. V stredu vysoko prehrali vonku so Chicagom Blackhaws 2:7, v tomto zápase si nepripísal žiaden bod, žiadnu +/-, mal dve strely na bránu s ice timom 11:03. Piatok mali zápas s Minnesotou Wild, ktorý tiež prehrali 0:2. V zápase si nepripísal žiadny bod, jednu mínusku, mal dve strely na bránu a ice time mal 11:52. O deň teda v sobotu sa utkali s Winnipegom Jets, s nimi prehrali vysoko 0:6. Ani tu si Regenda nepripísal žiaden bod, žiadnu +/-, nemal žiadnu strelu na bránu, mal 2 trestné minúty a ice time mal 11:59. Pavol Regenda nemá momentálne žiaden bod v 4 zápasoch.

Autor: Kristína Martáková

Zdroj titulnej fotky: instagram/sergeibelski