David Kaše sa sťahuje do Nečasovej Caroliny Hurricanes!

Carolina Hurricanes získava podpisové práva na Davida Kašeho, výmenou za prospekta Massima Rizza a výber v 5.kole draftu 2024.

Kašeho si v roku 2015 vybrala organizácia Flyers v piatom kole draftu z celkového 128. miesta. Kaše je zároveň mladším bratom bývalého hráča Hurricanes Ondřeja Kašeho.

Kaše sa v priebehu dvoch sezón objavil len v siedmich zápasoch za Flyers, ale v Severnej Amerike nehral od roku 2021.

Posledné dve sezóny strávil v českej extralige v klube Sparta Praha, kde v 68 zápasoch zaznamenal 10 gólov a 27 asistencií. Kaše je momentálne pod zmluvou s HC Litvínov.

Nie je jasné, aké sú plány Hurricanes s Kašem, keďže Canes nemajú klub v AHL. Otázkou je aj to, kde by český útočník mohol hrať, nakoľko nemajú ani voľné miesto na súpiske.

,,David je inteligentný útočník, ktorý tvrdo bojuje na oboch koncoch ľadovej plochy a rozšíri nám hĺbku našej organizácie.“

Uviedol vo vyhlásení prezidant a generálny manažér Hurricanes Don Waddell.

Možno je to teda len jednoduchý spôsob, ako sa Canes odvďačia Flyers za vykúpenie problémového chlapca Tonyho DeAngela, čím ho Carolina mohla podpísať ešte lacnejšie po tom, čo liga zrušila pôvodnú dohodu, ktorú mali uzavretú.

Touto výmenou sa do Philadelphie posiela žiadaný perspektívny hráč Massimo Rizzo a výber v 5. kole draftu 2024. Massima Rizza si na drafte v roku 2019 vybrala organizácia Hurricanes v 7. kole z celkového 216. miesta. Rizzo mal nedávno vynikajúcu sezónu na univerzite v Denveri, kde v 38 zápasoch nazbieral 46 bodov. Rozrastajúci sa systém perspektívnych hráčov Flyers sa vďaka nemu posilní.

Rizzo debutoval za Denver v roku 2021 a pripojil sa k tímu, ktorý rok predtým tesne nepostúpil do turnaja NCAA. V kombinácii s niekoľkými ďalšími nováčikmi okamžite posilnil tím Pioneers a dotiahol ho na 1. miesto v NCHC. Denver sa v konferenčnom turnaji trochu potkol, ale v NCAA sa mu podarilo postúpiť.

Rizzo strelil 3. gól tímu v zápase o titul a pomohol Denveru získať 9. majstrovský titul v histórii programu. V tejto sezóne Rizzo viedol v počte strelených gólov v klube a opäť mu pomohol získať ligovú korunu. Hoci bol menovaný do druhého All-American tímu, nedokázal zopakovať titul šampióna a Pios vypadli v prvom kole.

Autor: Adrián Glett

Foto: NHL.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *