Eduard Šalé podpísal nováčikovský kontrakt so Seattlom Kraken!

Klub Seattle Kraken podpísal trojročnú zmluvu s útočníkom Eduardom Šalém v hodnote 950 000 dolárov za sezónu. Kraken si tohto českého krídelníka vybrali v júni na drafte z celkového 20. miesta.

Šalé strávil väčšinu sezóny hraním proti mužom v najvyššej českej lige, pričom v 43 zápasoch zaznamenal sedem gólov a 14 bodov. Svoj prvý gól a bod v najvyššej súťaži zaznamenal v 44. kole vo vonkajšom zápase proti Kladnu. Vo svojej premiérovej sezóne v A-tíme Brna zaznamenal v desiatich zápasoch dva góly a jednu asistenciu.

Dňa 3. februára 2023 vo veku 17 rokov a 330 dní zaznamenal hattrick do siete třineckých oceliarov. Šalé sa tak stal po Jakubovi Šindelovi druhým najmladším strelcom hattricku v českej extralige.

V mládežníckych súťažiach bol dominantným strelcom, pričom jeho 89 bodov v českej lige do 20 rokov v sezóne 2021/2022 bolo najlepším výsledkom hráča do 17 rokov v histórii ligy. Od začiatku roka 2010 sa žiadnemu hráčovi nepodarilo zaznamenať 60 bodov.

Šalé má tiež významné skúsenosti na medzinárodnej úrovni, keď pomohol Česku získať striebro na juniorských majstrovstvách sveta 2023 so šiestimi bodmi v siedmich zápasoch. Na konte má aj 15 bodov v 11 zápasoch na majstrovstvách sveta v hokeji do 18 rokov v priebehu dvoch rokov.

Rodáka z českého Brna si na drafte CHL v roku 2022 z celkového 29. miesta vybral klub Barrie Colts a v nadchádzajúcej sezóne by mal prestúpiť do Severnej Ameriky. Mohlo by to byť v Barrie, alebo možno v klube Coachella Valley Firebirds, ktorý je súčasťou AHL v Seattli.

Seattle Kraken sa prvýkrát v histórii klubu kvalifikoval do druhého kola play-off po tom, ako zdolal obhajcu Stanleyho pohára Colorado Avalanche. Seattle v druhom kole prehral s Dallasom, ale aj tak to znamenalo úspešnú druhú sezónu pre mladú organizáciu, od ktorej sa prevažne očakávalo, že bude v play-off chýbať.

Autor: Adrián Glett

Foto: NHL.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *