Erik Černák s prvou asistenciou v play-off, Fehérváry po prehre 2:4 uvoľnený pre potreby reprezentácie.

Počas minulého týždňa sa výkony Slovákov na ľade sústreďovali na tvrdú prácu a zbieranie bodov pre svoje kluby. Dnes si rozoberieme bodový súhrn a výsledky zápasov klubov, v ktorých hrávajú známi Slováci. Zameriame sa na Tampu Bay Lightning a Washington Capitals. Všetky štarty zápasov sú písané v stredoeurópskom čase.

Erik Černák

Obranca Erik Černák v minulom týždni odohral tri zápasy a prispel k prvej výhre svojho tímu. Na konto si pripísal prvý bod v play-off. Tampa sa v stredu ráno predstavila na súperovom klzisku. Vo Floride prehrali po predĺžení 2:3. Na ľade odohral dvadsaťjeden minút, dve minúty si odsedel na trestnej lavici za hákovanie. Po jednodňovej pauze prvýkrát v play-off privítali súperov pred domácim publikom. V Amalie aréne s „Pantermi“ prehrali 3:5. V tomto zápase si Erik Černák pripísal asistenciu pri góle Nicka Paula. V sobotu večer odohrali ďaľší duel na domácom ľade. Černák bol platným hráčom na ľade dvadsaťjeden minút a na svoje konto si pripísal aj dva plusové body. „Blesky“ vyhral 6:3 nad Floridou a tým znížili skóre v sérii na 1:3.

Martin Fehérváry

Martin Fehérváry sa ukázal v skvelej forme. Počas minulého týždňa si pripísal jednu asistenciu. V stredu ráno sa stretli na domácom ľade New Yorku Rangers. V tomto zápase prehrali tesne 3:4. V dueli si pripísal si dve trestné minúty za nedovolené bránenie. Posledný zápas minulého týždňa odohrali v sobotu ráno v domácej Capital One aréne. Feherváryho asistencia nestačila na výhru. Výsledné skóre po šesťdesiatich minútach bolo 1:3. V pondelok ráno sa postavili pred halu plnú svojich fanúšikov v nádeji vyhrať a znížiť stav série. Zápas sa skončil 2:4, týmto výsledkom si New York Rangers zaistili postup. Na ľade strávil dvadsať minút a pripísal si jeden gól. Ten doputoval za betóny Lindgrena v pätnástej minúte zápasu. Washington Capitals sú prvým tímom, ktorý vypadol v play-off. Martin Fehérváry je voľný pre potreby reprezentácie na blížiacich sa majstrovstvách sveta.

Druhý gól Martina Feherváryho v playoff

Autor článku: Kristína Martáková

Zdroj titulnej fotky: x/Gabby_Shirley_

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *