Colorado je jedno víťazstvo od postupu cez Winnipeg. Mark Scheifele: Oni sa prispôsobili, my nie

Vo štvrtom zápase série Colorada proti Winnipegu si domáci hokejisti Avalanche pripísali víťazstvo a v sérii tak vedú 3:1 na zápasy. Už v noci z utorka na stredu môžu spečatiť svoj postup do 2. kola.

Že boli v základnej časti najlepším tímom na domácom ľade ukázali v zápase číslo tri aj v zápase číslo štyri. Všetko odštartoval v 9. minúte po prihrávke Caseyho Mittelstadta Artturi Lehkonen. Odpoveď na seba ale nenechala dlho čakať. Po rýchlom prechode do útočného pásma vyrovnal Nate Schmidt. Ohľadom diskutabilného prechodu modrou čiarou si domáci zobrali trénerskú výzvu, no neúspešne.

Druhá tretina mala podobný priebeh, no oveľa fatálnejšie následky pre Winnipeg, keď najprv využil presilovú hru Valeri Nichushkin tečom Makarovej strely. O necelých päť minút prebral puk za bránou Cale Makar, postupne prekľučkoval hráčov Jets až vymietol ľavý horný rok brankárovi Hellebuyckovi.

„Mal som tam kus šťastia. Najprv sa mi puk odrazil od hokejky jedného z ich hráčov do nohy a naspäť mne na hokejku. Potom som videl, že naši útočníci vytlačili ich obrancov trochu hlboko tak som to skúsil hodiť na bránu a bol z toho gól.“ zhrnul svoj gól obranca Avalanche.

V závere tretiny opäť využil presilovku Valeri Nichushkin a tak sa išlo do kabíny za stavu 4:1. Do tretej tretiny už nenastúpil hviezdny gólman Jets Connor Hellebuyck ale jeho náhradník Laurent Brossoit. Colorado sa už sústredilo viac na defenzívu. Winnipegu sa skórovať nepodarilo, no obranca Nate Schmidt sa postaral o hororový moment, keď zostrelil vlastného spoluhráča Vladislava Namestnikova. Namestnikov musel zápas opustiť a byť prevezený do nemocnice, no z ľadu odišiel po vlastných.

V závere ešte na konečných 5:1 spečatil Valeri Nichushkin ktorý tak zavŕšil prvý hetrik vo svojej kariére. Colorado tak vedie v sérii 3:1 po troch po sebe idúcich víťazstvách. Sériu môže ukončiť už v stredu o 3:30 ráno slovenského času na ľade Winnipegu.

„Chcel som dať (Hellebuyckovi) pauzu, pretože nič z tohto nie je jeho vina.“ vysvetlil tréner Rick Bowness, prečo stiahol Hellebuycka zo zápasu. Na otázku, aké zmeny plánuje do piateho zápasu odpovedal ostro: „Chcete zmeny? Ostať mimo trestnej, lepšie narábať s pukom. Urobíme zmeny v zostave.“

Spokojný nebol ani ťahúň Jets Mark Scheifele, ktorý nepriamo vyzval trénera na taktické zmeny: Oni spravili taktické zmeny, my nie.“ Pridal sa k nemu aj Nino Niederreiter, ktorý povedal, že musia zmeniť taktický plán.

Tréner Colorada Jared Bednar mal taktiež svoju odpoveď na otázky o zmenách v zostave a taktike uňho a u Winnipegu: „Často počúvam od médií a iných o rôznych zmenách v taktike, v zostave a podobne. Nechcem teraz povedať, že my zmeny nerobíme, ale niekedy je tá zmena, že ste jednoducho lepší v tom čo robíte. Trénovanie nie je raketová veda. Samozrejme že sa snažíte robiť malé úpravy počas zápasov a medzi nimi, ale my ostávame u toho, čo robíme stále. Máme svoju identitu. Máme za sebou 82 zápasov, v ktorých sme sa snažili vyhrať a nemeníme náš štýl hry.“

titulná fotka: The Hockey News

autor článku: Michal Semko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *