Erik Haula predĺžil zmluvu s New Jersey Devils!

Generálny manažér New Jersey Devils Tom Fitzgerald bol veľmi spokojný so sezónou, ktorú odohral Erik Haula po tom, čo ho získal v rámci výmeny v minulom ročníku. Tridsaťdva ročný Fín uzavrel zmluvu s Devils na 3 roky s cap hitom 3,133 milióna dolárov.

Pôvodne išlo o obchod, ktorý niektorí spochybňovali vzhľadom na vek a potenciál Pavla Zachu, ktorý zamieril do Bostonu Bruins. Hoci Zacha mal skvelý rok, Fitzgerald povedal, že by túto výmenu bral sedem dní v týždni.

Fanúšikovia Devils sú presvedčení že jadro z predchádzajúcej sezóny sa zachová. Svedčí o tom aj to, že Jesper Bratt opätovne podpísal zmluvu na 8 rokov počas ktorých si príde na 63 miliónov dolárov.

Haula sa počas mediálnej prezentácie na konci sezóny jasne vyjadril, že jeho cieľom je naďalej hrať za Devils.

Nechcem hrať za žiadny iný tím. Chcem sa sem vrátiť.

Povedal Erik Haula.

Počas 80 zápasov sa všestranný útočník sa stal neoddeliteľnou súčasťou tímu New Jersey. Prevzal úlohu lídra v šatni a tretíkrát v kariére dosiahol hranicu 40 bodov.

Haula, ktorého v roku 2009 draftovala Minnesota Wild z celkového 182. miesta, má na svojom konte 126 gólov a 281 bodov v 614 zápasoch v kariére rozdelených medzi Wild, Vegas Golden Knights, Carolinu Hurricanes, Floridu Panthers, Nashville Predators, Boston Bruins a New Jersey Devils.

Devils sa stali siedmou organizáciou, za ktorú hral od sezóny 2016-17. Keď mu vedenie Bostonu oznámilo, že ho vymenili do New Jersey priznal, že mal zmiešané pocity. Haula nikdy nepatril medzi hráčov, ktorých doménou je zbierať množstvo kanadských bodov. Nikto od neho nič nečakal, ale v New Jersey si našiel spôsoby, ako prispieť, stal sa kľúčovým hráčom v oslabeniach a prínosom v kruhu na vhadzovanie. V play-off nazbieral šesť bodov v 12-tich zápasoch. Jeho štyri góly boli druhým najväčším počtom gólov v tíme po Jackovi Hughesovi.

Haula tak končí dvojročnú zmluvu na 4,75 milióna dolárov, ktorú podpísal s Bruins v júli 2021.

Rodák z fínskeho Pori reprezentoval svoju krajinu na majstrovstvách sveta 2014, kde v šiestich zápasoch zaznamenal asistenciu a pomohol Fínsku k striebornej medaile. V jednom zápase za Fínsko nastúpil aj na Svetovom pohári v hokeji v roku 2016 na ceste za ôsmym miestom.

Autor: Adrián Glett

Foto: NHL.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *