Filip Gustavsson predĺžil zmluvu s Minnesotou Wild!

V pondelok Wild oznámili, že s Gustavssonom podpísali trojročný kontrakt v hodnote 3,75 milióna ročne. Dvadsaťpäťročný švédsky brankár pôsobil v tíme Wild počas prvej sezóny 2022/23 po tom, ako ho doň vlani v lete vymenila Ottawa Senators, ktorá získala Cama Talbota.

Rodák zo švédskeho Skelleftea nastúpil v minulej sezóne za Minnesotu v 39 zápasoch, v ktorých mal bilanciu 22-9-7 spolu s priemerom 2,10 gólu na zápas, úspešnosťou zákrokov 0,931 percenta pričom si pripísal aj tri čisté konta.

Keďže Marc-Andre Fleury vstupuje do posledného roka svojej zmluvy a jeho budúcnosť po nadchádzajúcej sezóne nie je známa, je pravdepodobné, že Gustavsson prevezme v roku 2024 vládu v bráne Wild, kým nebude najlepší brankársky prospekt Jesper Wallstedt pripravený hrať v NHL na plný úväzok.

Gustavssona si v roku 2016 v drafte NHL vybral v druhom kole na 55. mieste tím Pittsburgh Penguins. 25-ročný Gustavsson odohral za Ottawu 25 zápasov počas dvoch sezón pred príchodom do Minnesoty. V play-off o Stanleyho pohár debutoval 17. apríla v Dallase, kde pri víťazstve 3:2 po predĺžení vytvoril s 51 zákrokmi rekord klubu Wild.

Gustavsson vo svojom prvom play-off v kariére dokázal vytlačiť z brány Marca-André Fleuryho a odohral celkovo päť zápasov, v ktorých si pripísal úspešnosť 0,921%. Wild napokon prehrali v šiestich zápasoch proti Dallasu Stars. Napriek vypadnutí bolo pôsobenie Gustavssona v jeho prvej sezóne vo Wild, mimoriadne úspešné.

V roku 2016 sa Gustavsson stal najlepším brankárom na majstrovstvách sveta do 18 rokov, pričom pomohol Švédsku k zisku striebornej medaily. O dva roky na to, sa na majstrovstvách sveta do 20 rokov stal opäť najlepším brankárom turnaja, kde taktiež získal striebornú medailu.

V tom istom roku bol taktiež súčasťou švédskej seniorskej reprezentácie, ktorá získala zlatú medailu na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 2018 v Dánsku.

Autor: Adrián Glett

Foto: USA Today Sports

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *