Hviezdny Nylander z Maple Leafs by sa mohol vrátiť už v stredu! Canucks prišli o Demka, séria s Predators je vyrovnaná.

Toronto Maple Leafs dúfajú, že v treťom zápase série prvého kola play-off proti Boston Bruins sa do hry vráti hviezdny krídelník William Nylander. Vancouver Canucks naopak utrpeli stratu, keď sa zranil brankár Thatcher Demko. Séria medzi Canucks a Nashville Predators je po dvoch zápasoch vyrovnaná 1:1.

Toronto Maple Leafs dúfajú, že v treťom zápase série prvého kola play-off proti Bostonu Bruins sa do hry vráti hviezdny krídelník William Nylander. Ten zatiaľ v sérii chýba pre neznáme zranenie, no v základnej časti nastúpil vo všetkých 82 zápasoch.

Hlavný tréner Sheldon Keefe síce v utorok ráno neposkytol žiadne aktuálne informácie o Nylanderovom stave, ale nevylúčil jeho návrat už v stredu, keď sa séria presunie do Toronta. Maple Leafs v pondelok večer zdolali Bruins 3:2 a vyrovnali stav série na 1:1.

Foto: tsn.ca

Nylander bol v základnej časti druhým najproduktívnejším hráčom tímu s 98 bodmi (40 gólov a 58 asistencií). Vlani v play-off zaznamenal štyri góly a 10 bodov v 11 zápasoch.

Tréner Canucks Rick Tocchet novinárom v utorok povedal, že Demkova aktuálna indispozícia nesúvisí s predchádzajúcim zranením kolena, ktoré ho limitovalo počas základnej časti a odohral len 51 zápasov. To však nie je veľkou útechou pre fanúšikov Canucks, ktorí počítali s Demkom ako s kľúčovým hráčom pre úspech tímu.

Vancouver Canucks síce úspešne odštartovali sériu play-off proti Nashville Predators vďaka hviezdnemu brankárovi Thatcherovi Demkovi, no radosť im môže skaziť jeho zranenie, čo sa ukázalo aj v druhom zápase v sérii. Pre Vancouver ide o obrovskú stratu, keďže s Demkom v bránke sa im výrazne darilo.

Foto: thehockeynews.com

Ak sa 28-ročný Demko zo svojich aktuálnych zdravotných problémov nebude vedieť čoskoro vrátiť, pre Canucks je ťažké uvažovať o dlhom účinkovaní v play-off. Platí to hlavne preto, že ich dočasnou náhradou bude brankár číslo dva Casey DeSmith. DeSmith v základnej časti zaznamenal priemer gólov inkasovaných za zápas 2,89 a percentnú úspešnosť zákrokov 89,6%. Navyše, tento 32-ročný brankár mal v celej svojej NHL kariére odohratý iba jeden zápas v play-off.

V druhom zápase série play-off Canucks prehrali s Predators 4:1 a vyrovnali tak stav série na 1:1. DeSmith do svojho druhého zápasu v play-off síce nastúpil s nadšením, ale jeho prvý zákrok nevyšiel. Anthony Beauvillier strelil hneď prvý puk na bránku a DeSmith ho nešťastne pustil za seba. Canucks tak v sérii strácajú výhodu domáceho ľadu a v treťom zápase budú bojovať v Nashville.

Autor: Adrián Glett

Foto: Jonathan Hayward/CP

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *