Jake Guentzel trénuje prvýkrát od operácie členka!

Jake Guentzel sa v piatok zúčastnil na tréningu Pittsburghu Penguins, prvýkrát od 4. augusta, keď podstúpil operáciu členka.

Pittsburgh Penguins začal formovať svoju súpisku a pripravovať sa na sezónu 2023/2024. Po mimosezónnej operácii členka sa očakávalo, že Jake Guentzel sa vráti do zostavy Penguins až po niekoľkých zápasoch sezóny.

,,Robí pokroky. Sme skutočne povzbudení tým, ako ďaleko sa dostal. Myslím, že vyzeral naozaj dobre. Uvidíme, kam sa posunie.“

Povedal tréner Penguins Mike Sullivan.

Očakáva sa, že Guentzel vynechá približne päť zápasov na začiatku základnej časti, povedal Sullivan pri otvorení tréningového kempu 21. septembra. To by ho zaradilo do fronty na možný debut proti Dallasu Stars v PPG Paints Aréne 24. októbra.

Jake Guentzel left outside Top 10 of best wingers in NHL in new ranking by  NHL Network - PensBurgh
Zdroj: pensburgh.com

Guentzel sa nachádza na šiestom mieste v počte gólov (197) a siedmom v počte bodov (414), medzi ľavými krídlami v NHL od sezóny 2016/2017. Spomedzi všetkých hráčov Penguins v tomto období, patrí Guentzelovi druhé miesto v počte gólov, za kapitánom Sidneym Crosbym a tretie v počte bodov, pričom zaostáva len za Crosbym a Jevgenijom Malkinom.

Guentzel vstupuje do posledného roku svojej zmluvy a nie je známe, či Dubas, ktorý je vo svojej prvej sezóne na poste generálneho manažéra, má záujem dohodnúť sa na predĺžení zmluvy s Guentzelom, ktorý by najradšej zostal v Penguins.

Ak sa Guentzel vráti do formy po operácii členka, bude v lete patriť medzi najžiadanejších krídelníkov v rámci voľných hráčov.

Autor: Adrián Glett

Foto: NHL.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *