Nová posila Ducks zmešká začiatok sezóny 2023/2024!

Nová akvizícia tímu Anaheim Ducks útočník Alex Killorn si v stredu v prípravnom zápase proti San José Sharks zlomil prst. Jeho absencia sa odhaduje na približne 4 až 6 týždňov.

Killorn podpísal s Ducks štvorročný kontrakt 1. júla po tom, ako odohral prvých 11 sezón kariéry v NHL v tíme Tampa Bay Lightning, s ktorým v rokoch 2020 a 2021 získal Stanleyho pohár.

V minulej sezóne si Killorn vytvoril kariérne maximum v NHL v počte gólov (27), asistencií (37) a bodov (64) v 82 zápasoch základnej časti.

V šiestich zápasoch play-off o Stanleyho pohár zaznamenal aj päť bodov (tri góly a dve asistencie). Ducks otvoria základnú časť 14. októbra na ľade Vegas Golden Knights.

Lightning finish off Canadiens to capture second straight Stanley Cup - The  Japan Times
Zdroj: USA TODAY

Lightning draftovali Killorna zo 77. miesta v drafte NHL v roku 2007. Počas svojej kariéry zaznamenal 198 gólov a 268 asistencií v 805 odohraných zápasoch.

Toto zranenie je ďalšou ranou na začiatku sezóny pre Ducks, ktorí sú v čoraz nepríjemnejšej situácii so zmluvami s Trevorom Zegrasom a Jamiem Drysdaleom. Obaja hráči totiž chýbajú v tréningovom kempe Anaheimu, kým generálny manažér Pat Verbeek vedie rokovania.

Autor: Adrián Glett

Foto: tsn.ca

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *