Jeff Petry opäť vymenený! Mieri do Detroitu Red Wings!

Druhé pôsobenie Jeffa Petryho v Montreale Canadiens trvalo len niečo vyše týždňa. Jeho cieľovou destináciou sa v tejto sezóne stal Detroit Red Wings, a to výmenou za obrancu Gustava Lindströma a podmienečný výber vo štvrtom kole draftu v roku 2025.

Montreal získal Jeffa Petryho z Pittsburghu 6. augusta v rámci trojčlennej výmeny, ktorá poslala hviezdneho obrancu Erika Karlssona zo San José do Penguins.

Canadiens si ponechali 50% Petryho zostávajúcej zmluvy, ktorá platí do roku 2024/2025 v hodnote 2 343 750 dolárov. 35-ročný Petry je pravák, čím zvyšuje hĺbku pravej strany vedľa Moritza Seidera a nováčika Justina Holla.

Petry strávil osem sezón v Canadiens po pôsobení v Edmontone Oilers. V sezóne 2021/2022 požiadal Canadiens o výmenu z rodinných dôvodov po tom, čo jeho manželku Juliu rozrušili obmedzenia COVID-19 v Quebecu a presťahovala sa s rodinou späť domov do Michiganu.

Petry bol vymenený do Penguins v júli 2022 spolu s Ryanom Poehlingom za montrealského hráča Mikea Mathesona a výber vo štvrtom kole draftu v roku 2023, ktorý tím použil na výber obrancu Bogdana Konyushkova.

Bolo jasné, že Canadiens na začiatku tréningového kempu nemali záujem mať Petryho na súpiske. Touto výmenou sa situácia vyjasnila a mladší pravoruký obranca sa uistil, že v budúcej sezóne bude mať stále reálnu šancu dostať sa do tímu.

Dvadsaťštyriročný Lindström zaznamenal v minulej sezóne osem bodov (jeden gól a sedem asistencií) v 36 zápasoch za Red Wings. Počas štyroch sezón v NHL nastúpil tento 187 cm vysoký obranca do 128 zápasoch základnej časti v drese Red Wings, v ktorých zaznamenal dva góly a 23 asistencií. Rodáka z Östervåly draftovali Red Wings v roku 2017 v druhom kole z celkového 38. miesta.

Montreal okrem mladého obrancu získal aj výber vo štvrtom kole v roku 2025, ktorý bude neskorší z výberov Detroitu alebo Bostonu.

Autor: Adrián Glett

Foto: NHL.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *