Jonathan Toews vynechá sezónu 2023/2024!

Trojnásobný víťaz Stanleyho pohára a dvojnásobný olympijský víťaz Jonathan Toews vo štvrtok na svojom instagramovom účte zverejnil dlhý príspevok, v ktorom sa poďakoval mestu Chicago a fanúšikom za ich dlhoročnú podporu. Mnoho ľudí si myslelo, že toto je definitívny koniec jeho kariéry, ale napokon nebude hrať iba v sezóne 2023/2024 a chce hrať v sezóne 2024/2025.

V minulej sezóne 35-ročný Kanaďan odohral len 53 zápasov kvôli následkom dlhodobého ochorenia COVID a syndrómu chronickej imunitnej reakcie, pre ktoré vynechal celú sezónu 2020/2021. V týchto 53 zápasoch Toews zaznamenal 31 bodov (15 gólov, 16 asistencií), 43 trestných minút a jeho bilancia bola -31.

Rodák z Winnipegu bol veľkou súčasťou organizácie Chicago Blackhawks, keďže v Chicagu strávil celú svoju kariéru, nakoľko si ho Blackhawks vybrali v roku 2006 v drafte NHL ako tretieho v poradí. Posledných 15 sezón strávil ako ich kapitán, pričom ich doviedol k trom Stanleyho pohárom.

,,Je ťažké nájsť slová, ktorými by som opísal 16-ročnú cestu, počas ktorej sa toto mesto stalo mojím domovom. Okrem troch Stanleyho pohárov, osláv a nespočetných spomienok so spoluhráčmi je pre mňa stále najvýnimočnejšie to, že som cítil skutočné spojenie s ľuďmi v tomto meste.“

Uviedol Toews.

Keďže Toews sa do Chicaga už pravdepodobne nevráti, Blackhawks budú prvýkrát od roku 2008 potrebovať nového kapitána, ktorý Toewsa nahradí.

Un dernier match pour Jonathan Toews avec les Hawks - TVA Sports
Zdroj: tvasports.ca

,,Pre fanúšikov Blackhawks bolo neskutočné byť svedkom a súčasťou oživenia hokeja v Chicagu. Nič sa nevyrovnalo revu v Madhouse, keď sme strelili veľký gól a vyrovnali alebo vyhrali v závere zápasu. Ako hráči sme sa snažili oplatiť tú energiu srdca a duše, ktorú sme od vás cítili. Úprimne verím, že práve vďaka tomu nás bolo v neskorších zápasoch série play-off také ťažké poraziť. Ste najlepší fanúšikovia na svete a som vám veľmi vďačný, že sme spolu prežili toľko výnimočných chvíľ. Všetkým vám ďakujem. Vďaka vám je môj pobyt v Chicagu nezabudnuteľný.“

Povedal Toews

Jonathan Toews vo svojej doterajšej kariére nazbieral v 1 067 zápasoch za Chicago 372 gólov a 511 asistencií, čo predstavuje 883 bodov v základnej časti. V 137 zápasoch po sezóne pridal 119 bodov. Okrem troch Stanleyho pohárov získal Toews Selke Trophy, Conn Smythe Trophy a Mark Messier Leadership Award a bol vyhlásený za najmladšieho hráča, ktorý kedy vstúpil do Triple Gold Clubu.

Autor: Adrián Glett

Foto: NHL.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *