Juraj Slafkovský posilní Slovensko na majstrovstvách sveta

Mladá slovenská hviezda Juraj Slafkovský sa zúčastní na majstrovstvách sveta v hokeji, ktoré sa uskutočnia v Prahe a Ostrave od 10. do 26. mája 2024. Túto skvelú správu pre slovenských fanúšikov priniesol renomovaný zámorský novinár Eric Engels.

Juraj Slafkovský v sezóne 2023/24 odohral všetkých 82 zápasov základnej časti a s 50 bodmi (20 gólov + 30 asistencií) sa stal najproduktívnejším Slovákom v profilige. Stal sa tak dôležitou oporou Montrealu Canadiens a ukázal svoj obrovský talent a potenciál.

Slafkovský vytvoril s Colem Caufieldom a Nickom Suzukim jednu z najlepších útočných trojíc v celej lige. V Ostrave by sa mal stretnúť aj so svojím spoluhráčom z Montrealu Colem Caufieldom, ktorý bude reprezentovať USA.

Účasť na MS 2024 by pre Slafkovského znamenala jeho tretiu účasť na tomto šampionáte. V národnom drese sa naposledy predstavil v roku 2022, pred draftom NHL, kde sa stal draftovou jednotkou Montrealu Canadiens.

Slafkovského príchod na MS je pre slovenský tím veľkou posilou. Je to ofenzívny hráč s výbornými streleckými schopnosťami a hokejovým IQ. Jeho prítomnosť by mohla pomôcť Slovensku k dosiahnutiu dobrého výsledku na turnaji.

Slovensko sa na MS 2024 predstaví v náročnej skupine B v Ostrave spolu s USA, Nemeckom, Švédskom, Lotyšskom, Francúzskom, Kazachstanom a Poľskom.

Oficiálne potvrdenie od slovenskej hokejovej reprezentácie zatiaľ nebolo vydané, no generálny manažér Miroslav Šatan minulý týždeň uviedol, že väčšina hráčov z NHL účasť prisľúbila, pokiaľ bude zdravá. Slafkovský by mal slovenský tím posilniť už počas prípravy kde narazíme na Nemecko, Česko, Poľsko a USA.

Autor: Adrián Glett

Foto: Sebastien Gervais

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *