Kde bude pôsobiť Halák v ďalšej sezóne?

Slovenský brankár Jaroslav Halák je jeden z najlepších brankárov, ktorý sú momentálne bez zmluvy v NHL. Po v celku vydarenej sezóne na pozícií dvojky v drese New York Rangers ostal na začiatku leta bez zmluvy, kedže vedenie Rangers sa pre ďalšiu sezónu rozhodlo podpísať amerického brankára Jonathana Quicka. Kde bude teda pôsobiť Halák v následujúcom ročníku?

V nedávnom rozhovore pre ŠPORT.SK priblížil slovenský brankár svoju momentálnu situáciu, čo by rád ešte dosiahol a taktiež podľa čoho sa rozhoduje pri výbere novej zmluvy.

Najväčším individuálnym cieľom je pokorenie hranice 300 víťazstiev, pričom mu chýba len 5 výhier. Pre 38-ročného brankára bude následujúca sezóna pravdepodobne posledná v NHL, preto by sa rád pridal k tímu, v ktorom by mohol zabojovať o Stanley Cup, čo sa mu doteraz ešte nepodarilo.

„Tímový úspech je prvoradý, ale individuálne to je o piatich výhrach. Verím, že to v tejto sezóne dám. Bolo by to veľké zadosťučinenie.“

povedal Halák pre ŠPORT.SK

Halák chce byť, podobne ako minulý rok, v pozícií dvojky. Nechce byť trojkou a čakať na šancu. Výborné by bolo, ak by sa stal brankárom číslo jedna, čo je však v jeho situácií naozaj ťažké.


Na situáciu slovenského brankára sa bližšie pozrel zámorský novinár Michael DeRosa, ktorý pri Halákovi spomenul tímy Tampa Bay Lightning a Winnipeg Jets.

Tampa má pre následujúcu sezónu podpísaných dvoch brankárov, konkrétne sú to Andrei Vasilevsky a Jonas Johansson. Jednotkou bude bezpochybne Vasilevsky, ale Johansson nevyzerá ako kvalitná dvojka, v NHL odohral celkovo len 35 zápasov. Halák by tak mohol podobne ako minulý rok sekundovať za jedným z najlepších brankárov na svete.

Napriek neúspechu minulú sezónu v playoff Tampa stále patrí medzi tie kvalitnejšie kluby v NHL, s ktorým by Halák prípadne mohol zabojovať aj o Stanley Cup. Na západe Floridy by si tak mohol zahrať s krajanom Erikom Černákom.

Erik Černák po zisku Stanley Cupu v drese Tampa Bay Lightning (zdroj: Getty Images)

Pri pohľade na Winnipeg Jets to vyzerá, že brankovisko maju vyriešené, avšak špekulovalo sa o odchode Connora Hellebuycka. Ak by sa špekulácie potvrdili, uvoľnilo by sa miesto práve pre Haláka, kde by bol v pozícií dvojky za Laurentom Brossoitom. Winnipeg sa do playoff dostáva celkom pravidelne, avšak častokrát vypadnú hneď v prvom kole.

Na to, s akým klubom nakoniec Jaroslav Halák podpíše zmluvu by sme však už nemali dlho čakať, pretože nový kontrakt by chcel podpísať v najbližších dvoch týždňoch.

Autor: Alex Höger

Titulné foto: Getty Images

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *