Lepší ako Josi či Seider ? Draft NHL 2023 nám ponúka budúcu hviezdu.

Sezóna 2022/2023 sa už oficiálne skončila a tak už pred nami ostáva len draft NHL, v ktorom si jednotlivé organizácie na základe umiestnenia v sezóne, vyberajú tých najlepších a najperspektívnejších hráčov, čo nám svet ponúka.

Medzi takýchto hráčov patrí aj rakúsky obranca David Reinbacher. Keď sa v októbri naplno rozbehla sezóna draftu NHL 2023, málokto očakával, že sa David Reinbacher dostane vôbec do prvého kola.

Dokonca aj druhé kolo sa niektorým skautom zdalo ako prehnané. Síce pred rokom hral veľmi dobre v druhej švajčiarskej lige, ale bol jedným z najstarších perspektívnych hráčov v drafte. A to znamenalo veľké očakávania.

Máme presne 10 dní pred draftom a je tu veľká šanca, že David Reinbacher bude nielen prvým vybraným obrancom, ale dokonca môže byť vybraný v prvej desiatke. Niektorí skauti si myslia, že niektorý tím by na neho mohol byť ochotný vsadiť vysoko, tak ako to urobil Detroit s Moritzom Seiderom v roku 2019.

Obaja odohrali v mladom veku veľa minút proti mužom a zároveň reprezentovali svoju krajinu na majstrovstvách sveta. Obaja majú solídne ofenzívne črty a na rozdiel od mnohých iných perspektívnych obrancov sú obaja veľmi platní vo vlastnom obrannom pásme.

Sú si veľmi podobný. Ani jeden z nich nebol na začiatku svojho draftového ročníka predpokladaným hráčom prvého kola. A čo sa týka Reinbachera, ten hral oveľa viac, dokonca aj v kvalitnejšej lige.

Zdroj: Sport.ch

David Reinbacher a Axel Sandin Pellikka zo Švédska sú jedinými obrancami v prvej pätnástke v ročníku, ktorému dominujú útočníci s vysokým počtom kanadských bodov, na čele s generačným talentom Connorom Bedardom.

Reinbacher meria 188 cm a jeho korčuľovanie je vzhľadom na jeho výšku nadpriemerné, má dobrú techniku a mrštnosť. Pre útočníkov je veľmi ťažké prekonať Reinbachera v útočnom pásme. Bez problémov sa stane najspoľahlivejším obrancom svojho trénera, kdekoľvek bude hrať.

Postupne sa zlepšuje aj jeho útočná hra. 22 bodov v 17-tich respektíve 18-tich rokov v najvyššej švajčiarskej lige je neuveriteľný úspech, navyše sa prezentoval nadpriemernou strelou a talentom na umiestnenie puku do siete. Predpokladá sa, že bude druhým obrancom v presilovkách. Má však veľké schopnosti a potenciál stať sa prvým zadákom v presilovkách.

Keď sledujete Reinbachera, vidíte predovšetkým obojsmerného obrancu, ktorý dokáže vyniknúť vo všetkých situáciách. Je výnimočný v pohybe s pukom a dokáže s ľahkosťou vytvárať brejky, ale rovnako spoľahlivý je aj vo vlastnom oslabení. Je to hráč, ktorý je prehliadaný, ale predpokladá sa, že bude najstabilnejším a dlhodobým obrancom v tohtoročnom drafte.

To že patrí k jedným z najväčších talentov na svojej pozícií svedčí fakt, že vo švajčiarskej lige dokázal dosiahnuť lepšie čísla ako jeho kolega, švajčiarsky obranca Roman Josi. Ktorýkoľvek tím si Reinbachera vyberie, okamžite získa obrancu do prvej šestky, ktorý bude mať len priestor na to, aby vyrástol na hráča do prvej štvorky alebo možno aj do prvej dvojice.

Autor: Adrián Glett

Foto: NHL.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *