Mats Zuccarello predĺžil zmluvu s Minnesotou Wild!

Tím Minnesota Wild v piatok oznámil, že s útočníkom Matsom Zuccarellom predĺžil zmluvu o dva roky na 8,25 milióna dolárov.

Zuccarello vstupuje do poslednej sezóny päťročnej zmluvy, ktorú s Wild podpísal v júli 2019. Tridsaťšesťročný útočník nazbieral v minulej sezóne v drese Wild 67 bodov (22 gólov, 45 asistencií) v 78 zápasoch, čím sa stal lídrom v počte asistencií a v bodovaní tímu skončil druhý za Kirillom Kaprizovom (75). V šiestich zápasoch play-off o Stanleyho pohár zaznamenal Zuccarello päť bodov (dva góly, tri asistencie).

Zuccarello debutoval v NHL v roku 2010 v tíme New York Rangers ako nedraftovaný voľný hráč. Vo februári 2019 bol vymenený do Dallasu Stars a nasledujúce leto sa pripojil k Wild ako neobmedzený voľný hráč.

Rodák z Osla zaznamenal počas 13 sezón v dresoch Rangers, Stars a Wild 573 bodov (186 gólov a 387 asistencií) v 766 zápasoch. V sezóne 2021/2022 zaznamenal kariérne maximum 79 bodov (24 gólov a 55 asistencií). Zuccarello je lídrom v počte odohraných zápasov, gólov, asistencií a bodov v histórii NHL medzi hráčmi narodenými v Nórsku.

Zuccarello bol v posledných sezónach fantastickým partnerom superhviezdy Wild Kirilla Kaprizova, pričom prvý z nich pôsobil ako skvelý podhrotový hráč pre druhého, zatiaľ čo druhý z neho preberal zodpovednosť za riadenie hry.

,,Je to skvelý hráč. Stále pomáha a keď sa na neho pozriete, môžete sa veľa naučiť vďaka jeho zručnosťami, postupom a štýlom. Je to skvelý chlapík. Pomáha nielen v hokeji, ale aj mimo hokeja. Pri akýchkoľvek otázkach vám vždy pomôže. Je to zábavný človek.“

Povedal Kaprizov.

Autor: Adrián Glett

Foto: sportsnet.ca

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *