Miloš Kelemen povolaný do NHL!

Miloš Kelemen si opäť vybojoval miestenku v A-tíme Arizony po dobrých výkonoch v drese farmárskeho Tucsonu Roadrunners.

Kelemen tak znovu dostáva možnosť zahrať si v najkvalitnejšej lige sveta a presvedčiť o svojich kvalitách na ľade. Tím Arizony začal v tejto sezóne na svoje pomery veľmi solídne. „Coyotes“ po 14-tich odohratých dueloch so ziskom 15 bodov figurujú na 9. mieste západnej konferencie.

Na obrázku Miloš Kelemen v drese Arizony (zdroj: sportnet.sme.sk)

V minulej sezóne Miloš Kelemen odohral v drese Arizony 14 zápasov v ktorých raz skóroval. Preto môžeme konštatovať, že klziská v NHL už pozná a mohol by sa pomerne rýchlo adaptovať. V drese Tucson Roadrunners v tejto sezóne zaznamenal v 11-tich stretnutiach 6 kanadských bodov.

Nejeden Slovenský fanúšik NHL bude veriť, že sa Milošovi podarí podobný vstup ako debutantovi Pospíšilovi, ktorý v prvých štyroch stretnutiach za Calgary zaznamenal 3 kanadské body za 2 góly a 1 asistenciu.

Povolanie Kelemena tak zvyšuje počet aktívnych Slovákov na súpiskách tímov NHL na číslo 7 (Slafkovský, Tatar, Ružička, Pospíšil, Černák, Feherváry, Kelemen). Tento počet by mohli eventuélne rozšíriť hráči ako Regenda, Nemec, Chromiak, Kňažko.

Autor: Adam Čaja

zdroj titulného obrázka: sportnet.sme.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *