Nečakaný výbuch lídra Leafs je potrestaný!

Obranca Toronta Maple Leafs Morgan Rielly bol v utorok suspendovaný na päť zápasov za sobotňajší úder krížom do hlavy útočníka Ottawy Senators Ridlyho Greiga, oznámilo oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL.

Incident vyvolal celoligovú diskusiu o Greigovom športovom správaní, primeranosti Reillyho reakcie a o tom, či obrancu Maple Leafs vyčlenila hráčska bezpečnosť NHL, pretože hrá za jeden z najsledovanejších tímov ligy.

Situácia, v ktorej sa incident odohral – po góle do prázdnej bránky, keď do konca zápasu zostávalo približne päť sekúnd – bola významným faktorom pri rozhodovaní NHL o suspendácii lídra defenzívy Maple Leafs.

Vyskytli sa aj ďalšie prípady krosčekov na hlavu súpera, ktoré viedli k menším suspendáciám, pretože sa stali počas hry. V minulej sezóne bol útočník Los Angeles Kings Blake Lizotte suspendovaný na jeden zápas za to, že počas hry udrel obrancu Winnipegu Jets Josha Morrisseyho do hlavy. V tejto sezóne si útočník Calgary Flames Andrew Mangiapane odpykal jednozápasový dištanc za krosček na krk Jareda McCanna zo Seattlu.

Liga pri vysvetľovaní rozhodnutia uviedla, že nešlo o hokejovú hru a dodala, že úderu do hlavy sa dalo ľahko vyhnúť. Keďže suspendácia je nižšia ako šesť zápasov, Rielly má jedinú možnosť odvolať sa u komisára Garyho Bettmana.

Rielly mal mať osobné vypočutie, čo znamenalo, že Oddelenie hráčskej bezpečnosti by malo možnosť pozastaviť jeho činnosť na viac ako päť zápasov. Hoci Rielly pôvodne plánoval cestovať na vypočutie do New Yorku, kvôli snehovej búrke v oblasti sa rozhodol pre virtuálne vypočutie.

Je to prvýkrát, čo bol Rielly počas svojej 11-ročnej kariéry suspendovaný. Pred sobotňajšou nocou mal obranca v tejto sezóne len osem trestných minút.

Podľa podmienok kolektívnej zmluvy a na základe jeho priemerného ročného platu príde Rielly o niečo vyše 195 000 dolárov. Peniaze pôjdu do Fondu núdzovej pomoci hráčom.

Autor: Adrián Glett

Foto: sportsnet.ca

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *