Nepríjemná správa pre Montreal Canadiens! Kirby Dach sa ocitol na listine dlhodobo zranených hráčov.

Montreal Canadiens v pondelok oznámil, že Kirby Dach je dlhodobo s vážnym zranením. Zo sobotňajšieho zápasu odišiel so zranením v dolnej časti tela.

Dach sa zranil, keď ho obranca Blackhawks Jarred Tinordi zasiahol a poslal ho na lavičku Chicaga. Dach sa krátko vrátil na ľad a potom zamieril do šatne. Na začiatku druhej tretiny sa už na striedačku nevrátil a bol vyradený z hry do konca zápasu.

V úvodnom zápase sezóny v stredu večer proti Torontu si Dach pripísal dve asistencie a 21:22 min strávil na ľade pri prehre 6:5 po samostatných nájazdoch. Dach nastupoval v druhej formácii po boku novej posily Alexa Newhooka a draftovej jednotky z roku 2022 Juraja Slafkovského.

Dvadsaťdvaročný Dach bol draftovaný Chicagom Blackhawks a hral v klube tri roky, ale v roku 2022 bol v rámci trojčlennej výmeny vymenený do Canadiens. Počas 59 zápasov v tíme Canadiens zaznamenal 14 gólov a 40 bodov.

Hovorca Canadiens neposkytol bližšie informácie o zranení, ale potvrdil, že je vážne a Dach bude dlhodobo mimo hry. Tím bude naďalej vyhodnocovať jeho zdravotný stav a v najbližších dňoch by mal poskytnúť viac informácií.

Autor: Adrián Glett

Foto: theathletic.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *