NHL se chystá do Austrálie i dalších míst světa

Hokej je hra, která baví společnost po celém světě. To dokazují i výlety NHL do Evropy, kde sklidila obrovský úspěch. Po Číně se nyní chystá možná mnohem zajímavější destinace a to Austrálie. Podle vedení NHL by se však nejvyšší hokejová liga světa chtěla podívat i do dalších zajímavých míst.

To, že se zápasy NHL nehrají jen v Severní Americe je již takovým dobrým zvykem. Přeci jen, Evropa se již stala pravidelnou destinací. NHL zde navštěvuje Švédsko (Stockholm, Göteborg), Českou republiku (Praha), Finsko (Helsinky, Tampere) nebo Německo (Berlín). Následující sezónu Evropu navštíví celkem čtyři týmy – Minnesota Wild, Toronto Maple Leafs, Detroit Red Wings a Ottawa Senators. Chystá se tedy nejlepší show, co se týče NHL, kterou si Evropa mohla přát.

Tentokrát se nejvyšší liga světa podívá do daleké Austrálie, kterou navštíví Rytíři z Los Angeles a Kojoti z Arizony. Chystají se dva předsezónní zápasy, které se odehrají dějišti Australian Open, čili v aréně Rod Laver v Melbourne.

Zástupce komisaře NHL, Bill Daly, se netajil tím, že o zápasy bude podle všeho enormní zájem a očekávají se tedy obě vyprodaná utkání.

„S každým rozhodnutím, které učiníme, abychom přivezli týmy nebo zápasy, se snažíte budovat fandovství,“

Bill Daly, zástupce komisaře NHL

Austrálie na NHL podle Dalyho slov již delší dobu a snažila se tak přimět vedení, aby se Austrálie stala taktéž jednou z hostitelských zemí. Proti však stála finanční náročnost projektu a mnoho dalších výzev.

„Australané na nás doléhají už asi 10 až 15 let a snaží se nás přimět, abychom tam přivezli zápasy. Je to významné rozhodnutí, protože je to daleko a je to drahé.“

Bill Daly, zástupce komisaře NHL

Bill Daly taktéž naznačil, že se NHL chystá i do dalších míst, která by hokej nejlepších kvalit ocenila. Samozřejmě ale nebyl konkrétní. Která místa to nakonec budou si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

„Nebudu předhazovat žádná jména zemí, ale jsou další místa, kde jsme ještě hokej neukázali a která podle nás představují jedinečné příležitosti.“

Bill Daly, zástupce komisaře NHL

Autor: Šimon Polena

Foto: NHL via Getty Images

Zdroj: Hokej.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *