Obranca Ottawy Senators dúfa, že si udrží zdravie a pomôže klubu!

Dvadsaťpäťročný obranca strávil väčšinu svojej kariéry so zraneniami zápästia, kolena, členka či ramena a v posledných dvoch sezónach bol aj predmetom neustálych špekulácií o výmene v tíme Arizona Coyotes.

Od momentu, keď si ho organizácia Arizona Coyotes vybrala na drafte v roku 2016 z celkového 16. miesta, odohral 25-ročný Chychrun iba jednu kompletnú sezónu, a to 56-zápasovú skrátenú sezónu COVID-19 v ročníku 2020/2021.

,,Leto bolo o hľadaní niečoho nového. Je zrejmé, že v posledných dvoch sezónach som nebol taký zdravý, ako som chcel, a veľkou vecou, ktorú som chcel riešiť, bolo zistiť, či môžem robiť niečo iné. Každé leto som robil vždy to isté. Vždy to bolo o posilňovaní a priberaní.“

Povedal Chychrun.

O výmenu požiadal Chychrun už v priebehu sezóny 2021/2022. Arizona Coyotes vymenila obrancu v marci tohto roku do Senators za podmienečný výber v prvom kole draftu 2023, podmienečný výber v druhom kole draftu 2024 a výber v druhom kole draftu 2026.

Jakob Chychrun Trade Rumours: Why the Senators Should Pull the Trigger on  Another Major Deal -
Zdroj: everydaysens.com

Chychrun vynechal posledných 10 zápasov so zranením zadného stehenného svalu, ktoré utrpel 23. marca proti Tampe Bay Lightning. V tíme Senators sa po výmene okamžite presadil, keď nastúpil v 12-tich zápasoch, v ktorých zaznamenal dva góly a päť bodov. Sezóna 2023/2024 nám už klope na dvere a Chychrun verí, že ju absolvuje bez zranení.

,,Celý život ma veľmi bavilo cvičiť, trénovať a tvrdo pracovať, takže si myslím, že je ťažké sadnúť si a pozrieť sa na to z inej perspektívy, keď si musíte uvedomiť, že to možno nie je to, čo je pre vás osobne momentálne najlepšie. Zo všetkého, čím som si prešiel, som sa naučil veľmi veľa o tele. Sú to vedomosti, ktoré som sa nikdy nechcel nútiť učiť, ale keďže som sa ich naučil, jednoducho som ich vzal a premenil na nový pozitívny spôsob, ako sa k veciam postaviť.“

Vysvetlil Chychrun.

Vzhľadom na to ako neskoro získali „Senátori“ Chychruna, nemal veľa času na zoznámenie sa s novým klubom. Sens tiež vstupujú do tejto sezóny s množstvom mladých ľavých obrancov Chychrunom, Thomasom Chabotom, Jakom Sandersonom a Erikom Brännströmom, takže je otázne, ako každý z nich zapadne do obranného jadra.

Ottawa sa bude snažiť po 6-tich rokoch konečne zlomiť smolu a postúpiť do play-off. V minulej sezóne im chýbali len 4 body na postupujúci New York Islanders.

Autor: Adrián Glett

Foto: sportsnet.ca

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *