Patrick Kane urobil životné rozhodnutie! Absolvoval dôležitú operáciu.

Niekdajší hráč Chicaga Blackhawks a momentálny hráč New Yorku Rangers podstúpil operáciu bedrového kĺbu. Urobil to najmä kvôli tomu, aby mohol pokračovať v kariére.

Informáciu o tomto kroku Američana priniesol uznávaný novinár Elliotte Friedman, ktorý mal možnosť urobiť rozhovor s Kaneovým agentom Patom Brissonom.

Podľa slov Brissona chce Patrick Kane pokračovať so svojou kariérou ešte niekoľko rokov. Kane je však známy tým, že ho posledné mesiace trápili problémy s bedrami, a preto boli s agentom nútení hľadať riešenia, ktoré by mu umožnili splniť jeho želanie.

Nakoniec sa doktori zhodli na tom, že vďaka operácii bude môcť Kane stále hrávať, a tak dostala operácia zelenú. Kvôli nej však bude musieť absolvovať rekonvalescenciu dlhú 4-6 mesiacov.

Operácia dopadla výborne. Veríme, že bude hrať v budúcej sezóne a dúfajme, že ešte v mnohých ďalších.“

Pat Brisson, agent Patricka Kanea

Patrick Kane prišiel v tejto sezóne do New Yorku Rangers zo Chicaga, ktoré ho v roku 2007 draftovalo a kde odohral väčšinu svojej kariéry. V Blackhawks je historicky druhým najlepším hráčom v počte bodov v základnej časti, nazbieral ich až 1225. Taktiež sa mu s tunajším tímom podarilo trikrát zodvihnúť nad hlavu Stanleyho pohár v rokoch 2010, 2013 a 2015.

V Rangers si stihol v tejto sezóne pripísať v 19 zápasoch 12 bodov za 5 gólov a 7 asistencii, čím zaostal za očakávaniami fanúšikov tímu z Manhattanu. V playoff sérii proti New Jersey Devils sa však blysol bodovým ziskom 1+5 a ukázal, že sa s ním musí stále počítať.

Kaneovi 1. júla vyprší posledný rok 8-ročnej zmluvy, ktorú podpísal ešte v Chicagu a môže sa tak stať voľným hráčom. Z hľadiska Rangers je však táto možnosť viac nepravdepodobná ako pravdepodobná keďže sa očakáva, že s tridsaťštyri ročným krídelníkom podpíšu novú zmluvu.

Autor: Ján Koštial

Foto: AP/Frank Franklin II

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *