Pospíšil s dvomi asistenciami a nezabudnuteľný zápas pre Slafkovského!

V predposlednom týždni základnej časti sa Slovákom veľmi darilo v kanadskom bodovaní. Pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta slovenskí fanúšikovia sledujú napínavé zápasy o posledné postupové miesta do vyraďovacej časti NHL a premýšľajú nad možnými posilami národného tímu. Dnes si rozoberieme bodový súhrn a výsledky zápasov klubov, v ktorých hrávajú známi Slováci. Zameriame sa na Montreal Canadiens, Calgary Flames, Washington Capitals, New Jersey Devils, Tampa Bay Lightning a Seattle Kraken. Všetky štarty zápasov sú písané v stredoeurópskom čase.

Juraj Slafkovský

Zápasový týždeň začal Jurajovi hneď v pondelok ráno, kedy hrali proti domácemu New Yorku Rangers. S týmto tímom prehrali 2:5. V zápase si nepripísal žiadny bod, na svoje konto pridal len dve trestné minúty za podrazenie, na bránu vystrelil štyrikrát a na ľade strávil osemnásť minút. Duel, na ktorý Juraj s určitosťou nezabudne, sa odohral v stredu proti Philadelphii Flyers. Nielenže vyhrali vysoko 9:3, ale blysol sa aj svojím prvým hattrickom v NHL pred domácim publikom. Bol hviezdou zápasu a pripísal si jeden plusový bod. Na bránu vyslal šesť striel, z nich tri doputovali za chrbát Erssona a jeho ice time bol pätnásť minút. Vo veku dvadsať rokov a desať dní sa tak zapísal do histórie Montrealu ako druhý najmladší hráč, ktorý strelil hattrick. V piatok odohrali vonkajší zápas proti New Yorku Islanders, ktorý prehrali 2:3 po predĺžení. Slovenský mladík si odpykal dvojminútový trest za držanie a pripísal si jeden mínusový bod. Nedeľňajší zápas s Ottawou Senators dospel až k nájazdom. V nich mali viac šťastia súperi a vyhrali 5:4. Juraj Slafkovský dosiahol métu osemdesiat zápasov v NHL, v nich si pripísal štyridsaťosem bodov (19+29). Montrealu Canadiens zostávajú tento týždeň už len dva zápasy, oba s Detroitom Red Wings.

HATTRICK Juraja Slafkovského

Šimon Nemec

Zápasový kolotoč sa mu začal v pondelok ráno na domácom ľade proti Nashvillu Predators. Hostia domácich potrápili, dostali sa až do nájazdov, kde New Jersey súperom podľahlo 2:3. Mladý obranca si odsedel menší trest za zdržiavanie hry a na ľade strávil dokopy jednu tretinu. V stredu ráno odohral zápas s Torontom Maple Leafs, no táto šesťdesiatminútovka neskončila takým tesným výsledkom, ako zápas predtým. Na tabuli svietilo skóre 2:5. V piatok sa „Diabli“ postavili znova proti „Javorovým listom“ z Toronta, tentokrát vyhrali 6:5. Zo zápasu si Nemec neodniesol ani bod, no mal päť trestných minút za bitku a ďalšie dve za hákovanie. Predposledný zápas základnej časti odohrali v sobotu proti domácej Philadelphii Flyers, tento tím nedokázali zdolať, no prehrali len tesne 1:0. Šimon Nemec má momentálne v päťdesiatich deviatich zápasoch devätnásť bodov (3+16). New Jersey Devils čaká už len posledný zápas tento týždeň, a to derby proti NY Islanders. Šimon sa po tomto dueli stane voľným hráčom pre potreby reprezentácie na MS v Prahe a Ostrave.

Martin Fehérváry

Vyťažený týždeň má za sebou aj obranca Martin Fehérváry. V pondelok ráno si doma zmerali sily proti Ottawe Senators, proti ktorým prehrali tesne 2:3, pričom tento zápas bol pre nich už šiestym, v ktorom si nepripísali výhru. Pripísal si asistenciu, jeden plusový bod a jeho ice time bol na hranici dvadsiatich štyroch minút. Po dni voľna cestovali do Detroitu, kde ukončili svoju šnúru prehier a porazili domácich 1:2. K ich víťazstvu pomohol asistenciou aj Martin Fehérváry. V piatok odohrali zápas s Buffalom Sabres, nestačili na nich a prehrali 2:4. Týždeň zavŕšili jedným z posledných zápasov v základnej časti, ktorý odohrali v nedeľu proti Tampe Bay Lightning. V tomto zápase mali navrch a podarilo sa im vyhrať v pomere 4:2. Fehérváry v ňom odohral dvadsaťsedem minút a toto číslo je aj jeho kariérnym maximom. Dodnes zaznamenal šestnásť bodov (3+13) v šesťdesiatich štyroch zápasoch. Washington Capitals odohrá tento týždeň dva dôležité zápasy o postup do vyraďovacej časti NHL.

Erik Černák

Prvý zápas v minulom týždni mal až v stredu ráno pred domácim publikom. Hrali tu proti Columbusu Blue Jackets, ktorých zdolali 5:2. Okrem výhry si pripísal aj asistenciu a dva plusové body. Následne odohrali zápas v piatok s Ottawu Senators, ktorú potrápili a dostali sa až k nájazdom. V nich mala viac šťastia Ottawa, ktorá ich zdolala 2:3. Osemdesiaty zápas základnej časti odohrali v nedeľu proti Washingtonu Capitals, s ktorými prehrali 2:4. Erik Černák si doteraz pripísal dvanásť bodov (1+11) v šesťdesiatich siedmich stretnutiach. Tampa Bay Lightning odohrá tento týždeň posledné duely pred play-off.

Martin Pospíšil

Priemerný trojzápasový týždeň mal aj útočník Martin Pospíšil s Calgary Flames. Jeho tím odohral prvý zápas v stredu proti San Jose Sharks, dostali až do predĺženia a v ňom ich zdolali 3:2. V piatok sa postavili proti domácemu Los Angeles Kings, tento zápas skončil 4:1 a do šatne odchádzali s prehrou na konte. Posledný duel minulého týždňa im priniesol gólové hody. Pred publikom hostí zdolali Anaheim Ducks vysoko 3:6. Slovenský silový útočník si okrem výhry zo zápasu odniesol aj dve asistencie a jeho ice time bol trinásť minút. Martin Pospíšil má zaznamenaných dvadsaťdva bodov (8+14) v šesťdesiatich zápasoch. Calgary Flames odohrajú tento týždeň posledné 3 duely v sezóne.

Tomáš Tatar

Minulý týždeň odohral zo štyroch zápasov Tatar len jeden, a to proti domácemu tímu Dallas Stars, ktorým podľahli im 3:1. Zo zápasu si po dlhom čase odniesol asistenciu a jeho ice time bol jedenásť minút. Tomáš Tatar má momentálne zaznamenaných dvadsaťtri bodov (8+15) v šesťdesiatich ôsmich zápasoch. Seattle Kraken tento týždeň čakajú posledné boje základnej časti. Po týchto dueloch sa stane voľným hráčom pre potreby reprezentácie na MS v Prahe a Ostrave.

Autor článku: Kristína Martáková

Zdroj titulnej fotky: x/calgaryflames