Steven Stamkos sklamaný z prístupu Tampy: Sám pre seba si zmluvu nenapíšem

So začiatkom novej sezóny sa pre kapitána Tampy Bay Lightning Stevena Stamkosa začne zároveň posledný rok jeho kontraktu. Pred začiatkom hlavného kempu vyjadril kapitán sklamanie, z toho, že sa s vyjednávaním novej zmluvy v lete ani nezačalo.

“Aby som bol úprimný, som sklamaný kvôli nedostatku rozhovorov ohľadom novej zmluvy. Bolo to niečo, o čom som sa vyjadril už po konci minulej sezóny, že by som to chcel mať hotové pred začiatkom kempu.“ vyjadril sa dvojnásobný víťaz Stanley Cupu pre média pred začiatkom tréningového kempu.

Na otázku, či by bol ochotný vyjednávať aj počas sezóny odpovedal jasne: „Pripravený som hocikedy. Aj keď to je niečo, čo som nečakal, treba sa s tým zmieriť. Ako som povedal aj po konci sezóny, rád by som predĺžil zmluvu a dohral v Tampe kariéru, no nie je to len v mojich rukách. Sám pre seba si zmluvu nenapíšem.“

Julien BriseBois chce zostať opatrným

V prípade, že by sa zmluvu dlhoročnému kapitánovi nepodarilo predĺžiť, jednalo by sa nepochybne o veľké fiasko zo strany vedenia Lightning. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať: „Začnem tým, že všetci vieme čo Steven znamená pre našu organizáciu. Je skvelým kapitánom ako na ľade tak aj mimo neho. Ako 34-ročný má za sebou dosť možno najlepšie dva roky svojej kariéry. Steven mi povedal, že by rád u nás ukončil kariéru a obe strany veríme, že to je pre dobro všetkých.“ nešetril chválou na svojho kapitána generálny manažér Julien BriseBois.

„Na druhej strane, nie je to iba o tom, že tu Steven dohrá kariéru. Je to o tom, že tu Steven ostane a Tampa zároveň ostane legitímnym kandidátom na zisk Stanley Cupu každý rok, ktorý u nás strávi. Steven aj ja chceme priniesť pohár späť do Tampy a na to potrebujeme míňať peniaze veľmi rozvážne. Na to potrebujem vidieť hráčov v tejto sezóne, ako do seba zapadnú puzzle s novými hráčmi. Akonáhle získam tieto potrebné informácie, nič mi nebude brániť začať rokovať so Stevenovým agentom o zmluve, ktorá by vyhovovala ako nám, tak aj jemu.“ zakončil svoje vyjadrenie Julien BriseBois.

Stamkos je lídrom klubovej histórie Lightning v góloch, kanadských bodoch. V nadchádzajúcej sezóne by sa mal dostať na prvé miesto aj v asistenciách a odohraných zápasoch za klub. Vo svojej kariére sa už raz ocitol na trhu voľných hráčov a to v roku 2016. Napokon však zotrval u Lightning, za ktorých odohrá už 16. sezónu.

FOTO: NHL.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *