Trade: Blackwood si balí kufre a sťahuje sa do San Jose!

New Jersey Devils došla trpezlivosť. MacKenzie Blackwood, ktorý bol kedysi považovaný za budúcu brankársku hviezdu opúšťa po siedmich rokoch organizáciu „diablov“ a ďalej bude pôsobiť v Kalifornii.

Môže sa to zdať až príliš kruté, ale pôsobenie MacKenzieho Blackwooda v NJD bolo plné nepostačujúcich brankárskych výkonov a nenaplnených nádejí, ktoré doňho organizácia zo „zeleného štátu“ vložila. Po dvoch rokoch strávených na farme v AHL dorástol podľa vedenia NJD v NHL-ready brankára, a preto sa ho rozhodli povolať do A-tímu v domnienke, že sa dokáže naplno etablovať v prvom tíme a pomôže tímu hlavne svojou atletickou postavou k vytúženému postupu do play-off. Spočiatku sa zdalo, že vedenie NJD spavilo správne rozhodnutie. V sezóne 2018/19 dosiahol v 23 zápasoch celkovú úspešnosť zákrokov 91,8 % a GSAA 5,21. Podobne tomu bolo aj v nasledujúcej sezóne, keď v 47 zápasoch zaznamenal 91,5 % celkovú úspešnosť zákrokov a 7,34 GSAA. Čo sa však ukázalo ako veľký problém boli Blackwoodove časté zranenia a zlá konzistentnosť výkonov. To sa potvrdilo aj v minulej sezóne (2022/23), keď si v 22 zápasoch pripísal iba 89.3% úspešnosť zákrokov a to bola posledná kvapka, ktorá prinútila NJD konať.

Funkcionári z New Jersey Devils sa rozhodli vymeniť Blackwooda (svoj druhokolový draftový výber v roku 2015 z celkového 42 miesta) do San Jose Sharks. Naopak ako protihodnotu získali výber v šiestom kole draftu 2023. Po pridaní tohto draftového výberu bude v tohtoročnom drafte počuť svoje meno až sedem hráčov, ktorý vstúpia do organizácie Devils.

Naopak trápiace sa San Jose získava v Blackwoodovi stále mladého brakára s odchytanými 152 zápasmi v najlepšej lige sveta. Ak pomôžu popracovať Blackwoodovi na lepšej konzistentnosti výkonov, môžu do budúcna rátať s ním ako brankárskou jednotkou či dvojkou.

Autor: Matúš Kružliak

Foto: Ron Chenoy – USA TODAY Sports

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *