Vegas je blízko k historickému úspechu. Podarí sa im vyhrať Stanley Cup pred vlastnými fanúšikmi ?

Štvrtý zápas finálovej série medzi Las Vegas Golden Knights a Floridou Panthers priniesol prvý mečbal. Hokejisti Las Vegas triumfovali na ľade Floridy 3:2. Hrdinom zápasu sa stal Chandler Stephenson, ktorý si pripísal 2 góly a tak výrazne priblížil Vegas k zisku Stanley Cupu.

Do zápasu lepšie vstúpili hráči Vegas, ktorí na svojho súpera vyleteli hneď od začiatku zápasu. Vďaka svojej vysokej aktivite boli odmenený gólom, už po necelých dvoch minútach hry. Po krásnej časovanej prihrávke Zacha Whiteclouda sa do samostatného úniku dostal Chandler Stephenson a ten zakončil nekompromisne, pomedzi betóny brankára Bobrovského.

V druhej tretine opäť diktovali tempo hráči Vegas. V 27. minúte Chandler Stephenson zužitkoval presnú prihrávku kapitána Marka Stona a príklepom spomedzi kruhov poslal „rytierov“ do dvojgólového vedenia. Pre Stephensona to bol už 10. gól v tohtoročnom play-off.

Na gól Chandlera Stephensona nadviazal o necelé štyri minúty švédsky center William Karlsson. Pri góle zohral dôležitú úlohu najproduktívnejší hráč Golden Knights Jonathan Marchessault. Ten vybojoval puk v rohu klziska, ktorý sa dostal k Nicolasovi Haguemu, po jeho strele Bobrovsky len vyrazil puk pred seba a to využil spomínaný William Karlsson, pre ktorého to bol už 11. gól v play-off.

V 34. minúte Jonathan Marchessault trafil hornú žrďku a o necelé 2 minúty skóroval Brandon Montour. Ten s prispením dvoch tečov obrancov Vegas, so šťastím prekonal bezmocného Adina Hilla.

V tretej tretine sa „panteri“ prebudili a vďaka krásnej krížnej prihrávke Brandona Montoura sa presadil kapitán Floridy Alexander Barkov.

Na konci zápasu sa Florida odhodlala k hre bez brankára, ale ani vďaka tejto početnej výhode, Florida nedokázala nájsť recept na skvele chytajúceho Adina Hilla. Ten chytil 29 z 31 striel „panterov“ a pripísal si úspešnosť 93,5%. Vegas tak získal mečbal a už v stredu sa v T-Mobile Arene, pred vlastnými fanúšikmi, môžu tešiť z historicky prvého Stanley Cupu po ich krátkom pôsobení.

Po zápase sa vyjadrili viacerí hráči oboch tímov:

,,Sme jedno víťazstvo od splnenia vysnívaného cieľa mnohých z nás. Bude to iný zápas ako tie doterajšie. Každý vie, o čo ide, bude tam veľa emócií a adrenalínu. Musíme sa s tým vyrovnať, ísť striedanie za striedaním a potvrdiť, že sme doma silní.“

Uviedol strelec dvoch gólov Chandler Stephenson.

,,Víťaz musí vyhrať štyri zápasy, je to 3:1. Viem, že sú jedno víťazstvo od Stanley Cupu, ale my sme tri víťazstvá od Stanley Cupu. Náš najbližší cieľ je dostať sériu späť na Floridu.“

Uviedol kapitán Panthers Alexander Barkov.

,,Som presvedčený, že vieme hrať náš najlepší hokej v najťažších situáciách. Chceme sa sem ešte vrátiť a ukázať sa pred našimi fanúšikmi. Do Vegas cestujeme s jasným cieľom vyhrať.“