Velké podpisy ve Winnipegu! Scheifele a Helleybuck mají sedmileté smlouvy.

V den podpisu velkého kontraktu Rasmuse Dahlina nelení ani ostatní, konkrétně generální manažer Winnipegu Jets, Kevin Cheveldayoff. GM Jets prodloužil smlouvy s hvězdami týmu-centrem Markem Scheifelem a gólmanem Connorem Helleybuckem. Oba si přijdou od sezóny 2024/25 během dalších sedmi let průměrně na 8,5 miliónu dolarů.

První jmenovaný, centr Mark Scheifele, má za sebou rekordní ročník, kde se 42 přesnými zásahy byl nejlepší z týmu a celkově devatý v NHL. Přispěl také 26 asistencemi a sezónu zakončil na třetím místě v týmovém bodování. Třicetiletý centr byl vybrán v roce 2011 na vstupním draftu jako historicky první hráč vybraný Jets po přesunu týmu z Atlanty na celkově sedmém místě a za svou kariéru si připsal zatím 272 gólu a celkem 645 bodů v 723 zápasech.

Je to již můj třinactý přípravný kemp s Jets, takže už to tu nějakou chvíli znám. Užívám si zde každý den.“

Řekl centr Mark Scheifele o kempu Jets

Po výborné sezóně si na výplatní pásce přilepší také americký gólman Connor Helleybuck. Za uplynulý ročník si připsal úspěšnost zákroků rovných 92% a do vítězného konce dovedl 37 zápasů. Svými výkony si vysloužil i nominaci do hlasování o vítěze Vezina Trophy. Tuto trofej již v roce 2020 vyhrál, v roce 2018 skončil druhý za Rinnem (Nashville) a letos se umístil třetí za vítězným Ullmarkem (Boston) a druhým Sorokinem (NY Islanders).

Tréninkový kemp právě začal a na nic jiného se teď nesoustředím. Jsem zde, abych vyhrál, pojďme pro pohár, to byl vždy můj cíl a ani v posledním roce mého stávajícího kontraktu nevidím důvod, proč by se toto mělo měnit.“

Řekl Connor Helleybuck o svém působení v další sezóně u Jets

Zdroje: SportsNet, NHL

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *