Wild sa na úvod sezóny budú musieť zaobísť bez svojho kapitána!

Wild v úvode sezóny utrpeli veľkú stratu, keď kapitán Jared Spurgeon opustil predsezónny zápas proti Chicagu so zranením 59 sekúnd pred koncom prvej tretiny.

Súboj v United Center, ktorý priniesol veľa šarvátok a víťazný nájazd Matsa Zuccarella, nedohral kapitán Minnesoty Wild Jared Spurgeon. Tvrdý útočník Blackhawks Reese Johnson dohral súboj so Spurgeonom v rohu klziska a drobný obranca Wild tvrdo narazil do mantinelu.

Po šarvátke, do ktorej sa zapojili Johnson a Jake Middleton, Spurgeon opustil hru a už sa do nej nevrátil. Je však pravdepodobné, že bude mimo hry niekoľko týždňov. Wild majú na pozícii ako siedmeho obrancu veterána Alexa Goligoskeho. Tréner Minnesoty Wild Dean Evason vyjadril obavy zo Spurgeonovho zranenia a uviedol:

,,Nie je to pozitívne, ale zajtra dostaneme lepšie vyhodnotenie.“

Povedal Dean Evason.

Neistota okolo Spurgeonovej dostupnosti na nadchádzajúcu úvodnú noc necháva fanúšikov Wild v napätí. Spurgeonova absencia by mohla mať na tím výrazný vplyv. Je dôležitou súčasťou Wild, v posledných troch sezónach pôsobil ako ich kapitán.

Neustále prispieva ako dvojciferný strelec, schopný 40-bodových sezón. Aj keď nie je najvýraznejším hráčom ani najlepším strelcom, je húževnatým a skúseným obrancom. Navyše sa rád podieľa na útoku, kedykoľvek je to možné. Viac informácií o Spurgeonovom stave by malo byť k dispozícii pred úvodným zápasom budúci štvrtok, keď Wild privíta na domácom ľade Floridu Panthers.

Autor: Adrián Glett

Foto: o2kmanagement.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *