Za Slovensko spoluhráči, v NHL protihráči…Slafkovský vs Nemec

Zápas, ktorý sa zapíše do dejín NHL

Draftová jednotka a dvojka z roku 2022 sa v noci zo stredy na štvrtok stretli spoločne na ľade New Jersey Devils. Zápas otvoril Slafkovský, ktorý tak potvrdil svoju skvelú formu gólom v 13. minúte prvej tretiny, zvýšil tak náskok Montrealu na 1:0.

Momentálne ma na konte 17 kanadských bodov za 44 zápasov, 6 gólov a 11 asistencií. V noci si pripísal 2 strely na bránu a 1 plusku, jeho ice time bol 17:29 a zaznamenal 19 striedaní.

Ani Nemec však neostal na sucho. V presilovej hre druhej tretiny prihral na gól spoluhráča Alexandra Holtza a tak vyrovnal na 2:2. Ten má v 21 zápasoch 9 kanadských bodov, za 2 góly a 7 asistencií. Zápas mu nevyšiel podľa očakávaní pripísal si 3 strely na bránu a 3 mínusky, jeho ice time bol 21:53.

V hľadisku prišiel podporiť Nemca aj jeho otec Ján Nemec. Slafkovského zasa fanúšik zo Slovenska, ktorému daroval jednu zo svojich hokejok.

Na ľade sú rivali, ale v súkromní dobrí kamaráti. Pred zápasom sa spoločne s Nemcovou priateľkou a otcom navečerali a násladne proti sebe hrali.

Rád som sa s Jurajom stretol. Dlhšie sme sa nevideli, mali sme si čo povedať. Bol to príjemný čas. Z nášho prvého vzájomného súboja mám výborné pocity. Škoda len, že súboj nedopadol v prospech nášho tímu. Je výborné, že sme našu hru dotiahli na túto úroveň, máme však čo zlepšovať. Verím, že proti sebe odohráme ešte veľa zápasov.”

Šimon Nemec po zápase

Zápas Montrealu a New Jersey Devils sa skončil víťazne pre Montreal 3:2, po góle Caufielda.

Zdroj titulnej fotky: instagram/tiposbet

Autor: Kristína Martáková