Zemgus Girgensons získal ročnú zmluvu od Buffala Sabres!

Najdlhšie pôsobiaci hráč Sabres je pre tím dôležitý na ľade aj mimo neho, v utorok oznámili, že s lotyšským útočníkom podpísali ročný kontrakt na 2,5 milióna dolárov.

Dvadsaťdeväť ročný center je pre Buffalo dôležitým hráčom, ako jeden z najlepších defenzívnych útočníkov a najspoľahlivejších hráčov do oslabení. Jeho agresívna, priamočiara a tvrdá hra je prvkom, ktorý tímu prospieva, nakoľko sa snažia prelomiť suchoty a dostať sa do play-off.

Girgensons sa mohol stať 1. júla neobmedzeným voľným hráčom. Je najdlhšie pôsobiacim členom Sabres s 625 odohranými zápasmi počas 10-tich sezón.

Mimo ľadu sa Girgensons stal rešpektovaným lídrom v šatni a v posledných dvoch sezónach pôsobil ako náhradný kapitán.

V sezóne 2022/23 odohral 80 zápasov, čo je najviac v jeho kariére v NHL. Zaznamenal 10 gólov a 18 bodov, čím štvrtýkrát po sebe dosiahol dvojciferný počet gólov. Pomohol tak Buffalu zlepšiť si bilanciu oproti sezóne 2021/2022 o 16 bodov. Buffalo je mu srdcu blízke aj napriek tomu, že už 12. sezónu po sebe nepostúpili do play-off o Stanleyho pohár.

Girgensons, ktorého si Sabres vybrali v prvom kole draftu 2012 zo 14. pozície, toho od svojho debutu v NHL v sezóne 2013/2014 prežil veľa. Don Granato je už šiestym trénerom, pre ktorého odvtedy hral, zatiaľ čo Kevyn Adams je už štvrtým generálnym manažérom.

Autor: Adrián Glett

Foto: wivb.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *