Sean Monahan predĺžil zmluvu s Montrealom Canadiens!

Dvadsaťosem ročný kanadský center predĺžil zmluvu s Montrealom Canadiens na jeden rok v hodnote 1,985 milióna dolárov.

Monahan, šiesty hráč draftu 2013, sa mal stať 1. júla neobmedzeným voľným hráčom. Montreal ho získal z Calgary Flames spolu s podmienečným výberom v prvom kole draftu za budúce vyrovnanie minulé leto, keď Flames uvoľňovali miesto pod platovým stropom, aby mohli podpísať zmluvu s Nazemom Kadrim.

Od Monahana sa v Montreale neočakávalo príliš veľa, nakoľko jeho posledné sezóny neboli príliš presvedčivé v rámci produktivity. V sezóne 2021/2022 si v 65-tich zápasoch pripísal 23 kanadských bodov.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Avšak v Montreale sa Monahan rozbehol. Rýchlo sa stal neoceniteľnou súčasťou Canadiens na ľade aj mimo neho, keď v 25 zápasoch zaznamenal 6 gólov a 11 asistencií, čo predstavuje 17 bodov.

Nanešťastie, v decembri sa dostal do problémov so zranením a počas západného tripu Canadiens hral so zlomenou nohou.

Toto zranenie ho bohužiaľ vyradilo z hry do konca sezóny, ale Monahan sa vďaka nemu veľa naučil a vyzerá byť pripravený pokračovať v kariére v NHL. Po šesťročnej zmluve, ktorá mu vyniesla v priemere 6,35 milióna dolárov za sezónu, Monahan vedel, že bude musieť znížiť svoje očakávania.

Od začiatku svojej kariéry si rodák z Bramptonu pripísal už 479 kanadských bodov za 218 gólov a 261 asistencií. V NHL odohral 681 zápasov, ktoré si rozdelil do dvoch klubov, Calgary Flames a Montreal Canadiens.

Autor: Adrián Glett

Foto: NHL.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *