Značná komplikace na další sezony, Francouz se tuto sezonu v bráně neobjeví!

Brankář Pavel Francouz byl již před sezonou mezi zraněnými hráči. Nic ale nenasvědčovalo tomu, že by do sezony neměl zasáhnout vůbec. To vše bylo ale dnes vyvráceno. Na regeneraci jede zpět do Česka, což je pro jeho hlavu a psychiku asi nejlepší řešení. Po sezoně mu ovšem končí smlouva a těžko říci, zda se dočká nového podpisu.

Francouz přišel do Colorada v sezoně 2018/19. Odehrál však pouhé dva zápasy a zbytek sezony strávil na farmě. Svými stabilními výkony si však místo v hlavním týmu na další sezonu pojistil. Právě v té si připsal 92,3% úspěšnosti ve 34 zápasech. Pak ale přišla zranění, která můžou Francouzovi vše zkomplikovat.

O jeho stabilních výkonech není pochyb, když bylo nejhůř, svoji práci odvedl dokonale. Například Stanley Cup vybojoval svými výkony po zranění brankářské jedničky. Jenže je logické, že Avs potřebují brankáře, který bude zdravý, s kterým mohou počítat, to se zatím Pavlovi moc nedaří.

Celou sezonu vynechal již v roce 2021/2022, když musel na operaci kyčle. A historie se letos opakuje. Nikdo neví, zda se problémy vrátily, či nastaly nové. Klub více informací totiž nepodal.

„Dohodli jsme se s Coloradem, že to nebudeme více specifikovat. Je to ohromně frustrující situace. Jsem z toho hrozně zklamaný, že jsem out až do konce sezony. Na druhou stranu nějakou zkušenost se zraněními z poslední doby mám, takže se to snažím brát sportovně. A určitě mi pomůže, že mě Colorado pustilo domů do Česka, kde budu blízko rodiny a kamarádů, což mi ulehčí tu situaci zvládnout,“

Pavel Francouz

Francouzovi totiž v létě končí dvouletá smlouva na čtyři miliony dolarů. To dokazuje, jakou oporu v něm Colorado vidělo. Přeci jen s těmi penězi se dá podepsat někdo, kdo sezonu vydrží bez zranění. Těžko říci, zdali se Francouzovi povede u Avs zůstat. Minimálně to bude ohromně složité.

Pokud by náhodou svůj pobyt v nejlepší lize světa ukončil, odcházel by se spokojivými čísly. 91,9% úspěšnosti, 73 startů v základní části, 13 v playoff a pohár, který zvedl nad hlavu roku 2022. Nyní se bude regenerovat v Česku a uvidíme, jak nakonec dopadne jeho cesta.

Autor: Tereza Schillerová

Foto: Sportsnet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *