Liberec získal kanadského útočníka se starty v NHL

Nová sezona extraligy už pomalu klepe na dveře. Do startu zbývají 3 dny a Liberec se toho nebojí. Do kabiny se připojí kanadský útočník Jayce Hawryluk. Ačkoliv nepatří mezi největší kanonýry, v Liberci má pozici jasnou.

Sedmadvacetiletý Hawryluk byl draftován v roce 2014 jako 32. Floridou. Do roku 2016 působil ve WHL, kde se mu nesmírně dařilo. Jeho bodové zisky převyšovaly starty, a tak se roku 2016 dočkal působení na farmě. Strávil zde dvě sezony a jeho výkony nebyly špatné, spíše průměrné.

Následné dvě sezony rozdělil mezi ECHL, kam byl poslán z farmy. Díky dobrým výkonům byl však v polovině poslán zpět a po 25 zápasech dokonce povolán do NHL. Zde si za 42 zápasů však připsal jen 12 bodů, i přesto s ním však Florida ještě o rok prodloužila kontrakt.

V sezoně 2019/20 byl však vyměněn do Ottawy, kde si díky Covidu ale moc startů nepřidal. Další nabídku od Senators nedostal, a tak se z něj stal volný hráč. Dlouho se zde ale neohřál, protože si ho pod svá křídla vzal Vancouver. Canucks se však do playoff nedostali, a tak si Jayce napsal do statistik pouze 30 startů. Poté, co se stal znovu volným hráčem se rozhodl kariéry v NHL zanechat a podepsal ve Švédsku.

Tam si za 39 startů připsal 19 bodů a roku 2022 se opět vracel do Severní Ameriky. Znovu podepsal s Ottawou, ale hrál pouze v AHL. Bez startu v hlavním týmu byl roku 2023 vyměněn do New Jersey, rozhodl se však volit jinak. Posílí českou Tipsport extraligu, konkrétně míří do Liberce.

„Jayce je velmi dobře dovednostně vybavený útočník, který nám přinese energii a tvrdou práci na obou koncích hřiště. Tlačí se do předbrankového prostoru, kde nám zvýší důraz. Na přesilovce ho zase můžeme využít v několika rolích. Smlouvu má na rok, ale v případě zájmu obou stran se můžeme bavit o prodloužení kontraktu na další sezony.“

Filip Pešán

V Liberci nebude Hawryluk jako zámořský hráč sám. Na soupisce již visí jména jako T.J. Melancon nebo Ian McCoshen se kterým dokonce působil na farmě.

Autor: Tereza Schillerová

Foto: Florida Panthers

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *