Sparta opět posiluje

Vedení Sparty v letní pauze nezahálí. Po čtvrtfinálovém krachu s pozdějšími mistry z Třince na nový ročník zkvalitňují kádr. Oznámili již 5 posil. Jsou to Ondřej Najman, Filip Chlapík, Aaron Irving, Vojtěch Mozík a Jani Lajunen. Pojďme si proto nové jména trochu rozebrat.

Ondřej Najman

Tento český centr příchází z Mladé Boleslavy, kde odehrál celých 5 sezón. A jelikož mu je teprve 25 let, tak teprve vůbec poprvé mění v rámci extraligy své angažmá. Do této doby patřil mezi opory svého týmu. Chodil na přesilovky a byl jednoduše řečeno na pozicích z kterých se „dělají body“. To teď ale asi tolik platit nebude. Ve Spartě bude mít samozřejmě velkou konkurenci ve svých spoluhráčích a bude se muset vypořádat s trochu menším prostorem a časem na ledě. Na druhou stranu Ondřej bude ve snad nejlepších hokejových letech a může se stát, že doslova zazáří. Zatím ale těžko spekulovat.

Filip Chlapík

Toto je doslova hvězdný návrat již zajetého jména. Tento pražský odchovanec se vrací z ročního angažmá ve Švýcarsku, kde působil v týmu Ambri-Piotta. Tam také dokázal nastřílet 24 gólů během 50 zápasů. Po takovémto ročníku určitě dostal i další nabídky z Evropy. On se ale rozhodl pro návrat domů, kde také zažil svoji snad vůbec nejlepší sezónu kariéry, když se stal nejproduktivnějším hráčem celé ligy. Dokázal získat 85 kanadských bodů v 69 zápasech. Od tohoto stále ještě mladého útočníka se dá proto očekávat, že bude patřit mezi top útočníky ligy. Samozřejmě proč ne, přece jenom dokázal odehrát více jak 50 zápasů v NHL a má už i spousty zápasů za reprezentaci. Včetně letošního MS, které ale nedopadlo úplně nejlépe.

Aaron Irving

Máme tu prvního cizince a taky prvního beka. Tento 27letý Kanaďan pocházející z Edmontonu se vrací do české extraligy po roční odmlce. V tu dobu hrál za Vervu Litvínov. Zároveň okusil i AHL a v Evropě si již zahrál v Norsku, Švédsku, Švýcarsku a Finsku. Jedním z důvodů proč vedení přivedlo tohoto hráče je prý podle člena klubového představenstva Tomáše Divíška to, že je pravák, kterých je v extralize nedostatek.

Vojtěch Mozík

Ze švédského Rogle přichází již třicetiletý bek. Extraligu si zahraje opět po devíti letech. Jeho cesta vedla z Plzně do New Jersey, kde dostal šanci ale pouze na 7 utkání. Poté odešel do nižší americké soutěže a následně odehrál 2 ročníky v KHL. Na 2 sezóny navštívil švédskou ligu a pak se znovu vrátil na rok do Ruska. Poté strávil 2 ročníky ve Švédsku a pak se již konečně vrátil zpět do Čech. Očekává se od něho především důsledná hra v obraně ale jak již přesvědčil v minulosti. Někdy dokáže přidat i nějaké body dopředu.

Jani Lajunen

Zatím poslední posilou je tento třicetidvouletý útočník. V extralize ještě nehrál, místo toho vysřídal Švýcarsko, Finsko, Ameriku a Švédsko. Zároveň si již zahrál na MS a dokonce i na olympiádě. Vedení od něho proto určitě očekává zkušenosti, které jen tak někdo nemá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *