Spišská Nová Ves ulovila veľkú rybu s problémovou minulosťou!

Patrik Bartošák je meno známé najmä u našich bratov spoza rieky Moravy. V minulosti bolo spájané s rôznymi kontroverznými kauzami. Spišiaci si tak po úspechu s Martinom Réwayom z minulej sezóny volia ďalšieho kontroverzného žolíka. Hoci tentokrát na brankárskom poste, ktorý je však nemenej dôležitý.

Mnohí novinári, ale aj fanúšikovia považujú tohto 30-ročného brankára za obrovské „what if“. Bartošák disponuje nespornými kvalitami, ktoré však negujú jeho kontroverzie mimo ľadovej plochy.

Spišská Nová Ves tak reaguje na negatívnu šnúru šiestich prehier v rade. Tandem bez formy chytajúci Melicherčík a Filip Surák momentálne jednoducho nefunguje, a tak Spišiaci siahli po bývalom Českom reprezentantovi. Patrik Bartošák len nedávno prekvapivo opustil tím Hradca Králové po tom, čo opakovane neprišiel na tréningy.

„Přestože Patrik patřil dle našich předpokladů k nejlepším brankářům extraligy, tyto prohřešky a s nimi spojené následné spekulace, byť ne všechny se ukázaly jako pravdivé, vrhají bohužel špatné světlo na hráče i klub. Proto jsme se domluvili na předčasném ukončení kontraktu. Patrikovi přejeme hodně štěstí do budoucna,“

Takto sa po jeho odchode vyjadril Generálny manažér Hradca Aleš Kmoníček
(zdroj:kralovehradecko.regiony24.cz)

Za Hradec si v 17 zápasoch pripísal úspešnosť 91.9% a patril medzi lídrov tímu. Má za sebou aj pôsobenie v Českých Vítkoviciach, Ruskej KHL alebo aj Fínskej Liiga. Pochváliť sa môže aj odchytaným svetovým šampionátom 2018-19, keď si v šiestich zápasoch v drese s Českých levov pripísal úspešnosť 90.6%.

Čísla jednoducho hovoria v prospech Patrika, avšak dôležitým faktorom je aj jeho správanie mimo ľadovej plochy a keďže sa Spišiaci netaja dobrou náladou v kabíne budú veriť, že chémiu druhého tímu extraligy príchod novej posily nenaruší.

“Sme veľmi radi, že sa nám podarilo Patrika podpísať do konca sezóny a ukázať našim fanúšikom, že historickú sezónu chceme zakončiť bojom o najvyššie miesta. Doniesť do Spišskej Novej Vsi brankára takých obrovských hokejových kvalít nebolo jednoduché, ale po viacerých osobných a telefonických stretnutiach sme našli zhodu a vidina bojovať o titul bola zlomovým bodom, prečo sa rozhodol prijať našu ponuku. Získavame tak rozdielového brankára top európskej kvality. Minulý rok sa nám niečo podobné podarilo s príchodom Martina Réwaya a verím, že tento podpis nás posunie kvalitatívne aj výsledkovo ešte o povestný kúsok vyššie. Verím, že fanúšikovia ocenia našu snahu a v domácom zápase privítajú “Bartesa” ako sa patrí. Držím mu palce a prajem čo najviac víťazných zápasov v našom drese.”

Vyjadril sa generálny manažér Rysov Richard Rapáč

Na papieri je Patrik Bartošák pre našu extraligu nepochybne veľkým menom. Bude to však musieť potvrdiť nielen výkonmi na ľade, ale aj profesionálnym správaním mimo neho.

Autor: Adam Čaja

Zdroj titulnej fotky: novycas.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *