Sen o prekonaní rekordu sa „Olejárom“ z Edmontonu rozplynul!

Rozhodla o tom ich dnešná prehra na ľade Vegas. Spanilá jazda, ktorá trvala od 22. decembra sa skončila. V tomto článku sa pozrieme na dôležité faktory, ktoré prispeli k 16-zápasovej šnúre víťazstiev.

Defenzívna činnosť za jedna!

Prvým faktorom bolo mimoriadne zlepšenie v defenzívnej činnosti. Tento fakt podkladá naozaj pôsobivá štatistika. Oilers inkasovali v 14-tich zápasoch po sebe menej ako dva góly na zápas!

Pochváliť sa môžu aj dvomi čistými kontami, a z 27. miesta v hodnotení počtu inkasovaných gólov (3.45 gólu na zápas) poskočili na 8. miesto (2.76 gólu na zápas).

Produktívny Hyman!

Druhým faktorom je útočník Zach Hyman, ktorý počas tejto šnúry nazbieral 12 gólov, pričom v zápase proti Ottawe Senators zaznamenal aj hattrick.

Stuart Skinner pomyselným „múrom“ v bráne Oilers!

Ďalším faktorom je aj brankár „Olejárov“ Stuart Skinner, ktorý po nevydarenom úvode sezóny čelil kritike za zlé výkony. Počas tejto šnúry však svoje renomé nielen napravil, rovno prekonal rekord v počte vychytaných víťazstiev v rade, ktorý sa zastavil na čísle 12.

Na obrázku brankár Oilers – Stuart Skinner (zdroj:thehockeynews.com)

Pred Stuartom bol držiteľom rekordu s počtom 10 vychytaných víťazstiev v rade Grant Fuhr. Zaujímavosťou je, že tento rekord padol po 38-mich rokoch.

Hviezdny Connor McDavid počas série exceloval!

Nesmieme však zabúdať ani na obrovský prínos najväčšej hviezdy Connora McDavida, ktorý bol taktiež po slabom úvode terčom kritiky. „Hejterom“ však zavrel ústa, keď počas víťaznej šnúry „Olejárov“ bodoval v 15-tich zo 16-tich zápasov a dokopy nazbieral počas tejto šnúry 26 kanadských bodov.

Hoci „Olejári“ neprekonali rekord súťaže, ktorý držia Penguins (sezóna 1992-93). Ich víťazným ťažením prekonali dlhotrvajúce rekordy organizácie, čo môžu určite považovať veľký úspech. V historickej tabuľke im patrí druhé miesto spolu s tímom Columbus Blue Jackets (sezóna 2016-17).

Najpodstatnejší je však pre Edmonton fakt, že je späť v boji o vytúžený Stanleyho pohár, keďže pred šnúrou sa nachádzal iba na hranici postupu do Play-Off.

Autor: Adam Čaja

Zdroj titulnej fotky: espn.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *