Do Považskej Bystrice zavíta nový tréner!

Vedenie klubu HK95 Považská Bystrica prvýkrát prehovorilo od konca sezóny. 67-ročného Júliusa Pénzeša vystrieda na lavičke mladý Jakub Ručkay.

39-ročný rodák z Piešťan sa po prvýkrát stane hlavným koučom. Minulú sezónu pôsobil ako asistent trénera na lavičke Levíc. Mimo hokejovej sezóny sa venuje trénovaniu in-line hokeja za tím Káčeri Piešťany, kde nastupoval aj slovenský reprezentant Adam Sýkora.

S klubom sme sa dohodli na viacročnom kontrakte, samozrejme v prípade, že naša spolupráca naberie ten správny smer.

Jakub Ručkay o novej zmluve s klubom

Hokejovú kariéru začal na piešťanskom ľade spolu s bratom Henrichom. Neskôr jeho kroky smerovali do Rakúska, kde pôsobil tri sezóny. V roku 2011 sa vrátil naspäť do domácich Piešťan, kde oslávil postup do extraligy. Aj keď v tom ročníku boli víťazi hráči z Bardejova, no Piešťany ako vicemajstri dostali ponuku od SZĽH na vstup do najvyššej hokejovej ligy, pretože Bardejov bol v tom čase farma Košíc.

Nezažil len postup do extraligy, ale aj zostup. Hráčsku kariéru ukončil na ľade Žiliny v roku 2019. To bola posledná sezóna Žiliny v extralige, keďže prehrala baráž s Michalovcami a jej kroky smerovali do Slovenskej hokejovej ligy. Jakub v jeho poslednej sezóne nazbieral 22 bodov (8+14) v 40 zápasoch.

Zdroj: TASR

Autor: Petra Franeková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *