Minulú sezónu debutoval vo švédskej SHL, teraz mladý Slovák mieri do Česka.

Tradičná Dukla Jihlava víta novú posilu, na pomery Chance ligy ide dozaista o zaujímavé meno. Minulý ročník bol pre novú akvizíciu Marcela Štefančíka naozaj zaujímavý.

Dvadsaťročný rodák z Čierneho Balogu začínal s hokejom v Brezne, následne si ho vyhliadol Poprad. Talentovaný mladý center v Česku už pôsobil, konkrétne v juniorke Chomutova, tam vydržal dve sezóny, vrátane úspešnej sezóny 2018/19, kedy si za 30 zápasov v lige do 16 rokov pripísal 37 gólov a 40 asistencií. Viac bodov vtedy zaznamenal len prospekt Floridy, Jakub Kos. Tieto čísla si všimlo viacero tímov, napokon sa upísal známej adrese, keď obliekal dres mužstva Luleå HF. S odbočkou do Košíc, za ktoré odohral avšak len jeden zápas v ročníku 2020/21 pokračoval aj naďalej vo švédskom celku. Práve minulá sezóna bola pre neho prelomová, keď sa dočkal ako debutu v SHL (napokon v prestížnej súťaži odohral 6 duelov bez bodového zápisu), okúsil tiež atmosféru hokejovej Ligy majstrov (dva zápasy, taktiež bez bodu). Sezónu si taktiež okorenil o premiérový štart na Majstrovstvách sveta do 20 rokov.

Tieto úspechy 20 ročného centra si očividne dobre uvedomuje aj jednateľ klubu Bedřich Ščerban, ktorý sa pre klubový web vyjadril následovne:

„Marcel má veľký potenciál do budúcnosti. Mohol by byť dôležitým článkom a oporou nášho tímu. Odohral už niekoľko zápasov vo švédskej najvyššej súťaži a v Európskej lige. Je veľmi dobré, že sme ho získali pre Duklu,“

Bedřich Ščerban o novej posile Jihlavy

Veľkú tradíciu Dukly si uvedomuje aj Štefančík, ktorý to sám zdôraznil vo svojom vyjadrení:

„Môj agent ma kontaktoval, že by o mňa mala záujem Dukla Jihlava. Páčilo sa mi to kvôli dobrej tradícii Dukly Jihlava a verím, že budem v tíme platným hráčom.“

Marcel Štefančík pre klubový web
Marcel Štefančík a Bedřich Ščerban, foto: Vladimír Šťastný

autor fotky: AMS

autor článku: Štefan Špak

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *