Maxim Čajkovič bol vymenený! Spolu s Maroonom smerujú do Minnesoty.

V noci sa udiala zaujímavá výmena pre oko slovenského fanúšika. Práva na už niekdajšieho prospekta Tampy Bay Maxima Čajkoviča totižto získala Minnesota.

Dvadsaťdvaročný slovenský útočník sa stal súčasťou výmeny Patricka Maroona, ktorého 20% platu si avšak ponechá Tampa. Naopak, ako protihodnotu za Patricka Maroona a Maxima Čajkoviča obetovala Minnesota Wild výber v siedmom kole draftu 2024.

Patrick Maroon tak po štyroch sezónach mení zamestnávateľa. S Tampou sa tešil zo zisku dvoch Stanley Cupov, vďaka čomu ich má na konte tri, keďže ku Bleskom mieril ako čerstvý víťaz zo St. Louis Blues. Minulú sezónu 35 ročný veterán zaznamenal 150 trestných minút, čo bolo najviac naprieč celou NHL. Maroonovi každopádne trvá kontrakt do sezóny 2023/24 v priemernej hodnote jedného miliónu dolárov.

Maxim Čajkovič odohral minulú sezónu prevažne v ECHL, kde za 41 zápasov nazbieral 27 kanadských bodov za 10 gólov a 17 asistencií. Nastúpil tiež do troch zápasov AHL, na farme Tampy Bay sa však bodovo nepresadil. Zmluva Slováka, na ktorého Tampa ukázala v treťom kole roku 2019 trvá tak ako Patrickovi ešte jednu sezónu v hodnote 850 833 dolárov.

autor fotky: archív MČ

autor článku: Štefan Špak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *