Zdráhal předčasně končí ve Švédsku, kam by mohly směřovat jeho kroky?

Patrik Zdráhal odešel do Švédska před sezonou, podepsal s nimi kontrakt na dva roky. Už po 8 zápasech s ním však klub smlouvu rozvázal. Zřejmě to bylo z důvodu bezbodového konta. Sezona už je rozjetá, kam by se tedy mohl Patrik podívat?

Osmadvacetiletý odchovanec Vítkovic odešel do Švédka před letošní sezonou z Litvínova. U Vervy strávil 3 sezony, kdy se postupně vypracoval mezi velmi klíčové hráče. Byl známý skvělými dovednostmi v bruslení a hlavně přesných střelách. Konkrétně odehrál v nejvyšší české soutěži již 411 utkání za které si připsal 202 bodů.

Angažmá ve Švédsku pro něho znamenalo první profesionální smlouvu. Klub i samotný hráč se na spolupráci velmi těšili.

„Angažmá ve švédské lize je pro mě velká výzva. Vím, že je to náročná soutěž, takže se budu v létě tvrdě připravovat, abych klubu pomohl k úspěšné sezoně,“

Patrik Zdráhal

„Je to hráč, o kterého jsme měli zájem již před minulou sezonou a který byl teď k dispozici. Jedná se o dobrého bruslaře a technicky dobře vybaveného hráče, u kterého věříme, že dobře zapadne do našeho stylu hry. Navíc má dobrou střelu,“

Stefan Nilsson, generální manažer

Jenže nic nedopadlo tak, jak bylo v plánu. Už ze začátku nedostával v týmu moc času. Jeho čas na ledě se stále zmenšoval až to došlo k tomu, že ze soupisky zmizel úplně. A po pouhých 8 zápasech s ním byla rozvázána smlouva, která byla původně na dva roky. Kam by tedy mohl odejít ?

Je velice pravděpodobné, že nejspíše půjde o jeden klub z extraligy. Bylo by pochopitelné, kdyby Patrik chvíli váhal, přeci jen odchod ze Švédska byl nečekaný. Jde o skvělého hráče, který je stále relativně mladý, pojďme se podívat na tři varianty.

VÍTKOVICE

První variantou se nabízí klub, který Zdráhala vychoval. Zná to tam, ví co Vítkovice potřebují, ale… Pojďme být upřímní, chtěl by se hráč tohoto typu dostat do klubu, kterému letos nic nevychází? Odpověď je asi jasná. Pokud by se ale nenabídlo nic jiného, je to pravděpodobné.

LITVÍNOV

Je tu i varianta klubu, který měl tu čest si Patrika vyzkoušet. Jeho výsledky u Vervy byly skvělé, prakticky nic nechybělo. Jenže je tady opačný problém, který mají Vítkovice. Litvínov má momentálně jednu z nejlepších sezon a nic ji nechybí. Byla by škoda, kdyby Patrik do klubu došel a sezonu strávil na lavičce.

MLADÁ BOLESLAV

Největším překvapením byl právě tento klub. O přestupu právě sem informoval web eliteprospects. Boleslav se letos nachází momentálně až na 11. příčce, takže jen pouhý krok od Vítkovic. Zde se ale očekávalo více i vzhledem k lepším posilám. Patrik by svým stylem hry bezpochyb zapadl, zda tomu ale tak stoprocentně bude, není jisté.

Autor: Tereza Schillerová

Foto: HC Litvínov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *