Jalonen zatím nevyhozen

Jednání výkonného výboru výsledek ohledně dalšího směřování národního týmu nepřineslo. Jasno by mělo být ve druhé polovině června, do té doby zůstává Kari Jalonen na pozici trenéra. Společně s asistentem Liborem Zábranským a generálním manažerem Martinem Havlátem dostali za úkol vypracovat plán pro nadcházející mistrovství světa v Praze a Ostravě, definitivní rozhodnutí padne až poté.

Jalonen a spol. dostali od šéfa svazu Aloise Hadamczika čas do 20. června.

V požadované zprávě, kterou obdrží všichni členové výkonného výboru, mají popsat rozdělení vlastních kompetencí pro nadcházející šampionát.

Dále by měli nastínit, jakým stylem si představují skládání nominací pro turnaje Euro Hockey Tour, jak přistoupí k zapojení mladých hráčů či hokejistů z extraligy a jak plánují zlepšit herní projev reprezentace.

„Chceme agresivitu, větší pohyb. Nechci, aby hráči měli v sobě blok, ale aby šli do zápasu s radostí a vůlí porazit soupeře,“ uvedl Hadamczik.

Až na základě vypracovaného dokumentu, na němž se z realizačního týmu nebude podílet jen Martin Erat, se výkonný výbor rozhodne, co dál. Datum příštího zasedání zatím není určen.

K celé situaci se stavíme zodpovědně, příští rok máme doma mistrovství světa po devíti letech. Chceme uspokojit fanoušky a mít čisté svědomí, že jsme pro úspěch udělali všechno,“ zdůraznil šéf svazu.

Po příchodu před novináře se nejprve omluvil. Tiskový brífink byl původně naplánován na poledne, nakonec kvůli dlouhým rozhovorům se členy realizačního týmu začal až ve 14.30.

„První přišel Martin Havlát a poskytl nám svůj pohled na výkony mužstva na světovém šampionátu, které nebyly na takové úrovni, jakou jsme si přáli. Po něm přišel Kari Jalonen, po něm asistent Libor Zábranský a trenér brankářů Zdeněk Orct,“ vysvětlil zpoždění Hadamczik.

Finský kouč má smlouvu ještě na příští rok, ale jeho pozice zůstává i nadále v ohrožení. Na uplynulém mistrovství světa skončil národní tým osmý, čímž stanovil nejhorší umístění v historii.

Je to obrovské zklamání. Musím se znovu podívat na všechna utkání. A co bude dál? Nechci spekulovat. Není to moje práce

Kari Jalonen po prohraném čtvrtfinále

Už před startem letošního šampionátu se spekulovalo, že šéf svazu pro nadcházející turnaj v domácím prostředí nechce u reprezentace cizince. Hadamczik ale během minulého týdne tyto informace několikrát popřel.

Nechápu, jak může někdo napsat něco takového. Jeho vyhazov nikdy nebyl ve hře. Rozhodně nestojím proti němu, to je lež a nesmysl. Má platnou smlouvu

Alois Hadamczik

V hokejovém prostředí se i v posledních dnech a týdnech proslýchalo, že třiašedesátiletý rodák z Oulu u národního mužstva s největší pravděpodobností nebude pokračovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *