Alena Mills ukončila reprezentační kariéru

Dvaatřicetiletá česká útočnice, která se mohla dlouhá léta chlubit kapitánským „C“ na drese, ukončila svou reprezentační kariéru.

Bývalá kapitánka tak ukončila svou repre-kariéru po úctyhodných 19 letech. Do národního týmu poprvé nastoupila ve svých 14 letech v roce 2004. V roce 2009 poprvé oblekla dres s kapitánským znakem a od té doby jej nikomu nepůjčila.

Těší mě, že po 14 letech kapitánské „Cčko“ předávám nové generaci talentovaných a odhodlaných hokejistek. Věřím, že cesta českého ženského hokeje stále teprve začíná a že nová generace dokáže dosáhnout toho, co se nám před lety zdálo nemožné.

Prohlášení Aleny Mills na svém instagramovém profilu

Alena má za sebou 260 utkání za český národní tým, ve kterých skórovala 102 a asistenci si zapsala až 133. Další již pravděpodobně nikdy nepřidá. Kariéru ale ukončila v tom nejlepším světle. Alena dovedla ženskou reprezentaci k medailím a to hned dvakrát za sebou! Dvě třetí místa ovšem měla cenu zlata.

Zdroj: Olympijskytym.cz

Ženskému národnímu týmu tak právem patří druhé místo v anketě kolektiv roku 2022, kdy hokejistky vyhrály svou historickou medaili.

Mezi další historický zápis dnes už bývalé kapitánky je účast na Olympijských hrách v Čínském Pekingu, kam české reprezentantky postoupily z kvalifikace. Ve čtvrtfinále ale nestačily na tým USA.

Děkuji vám za vaši podporu, za vaše fandění a za vaši víru ve mě a v náš tým. Jste srdcem českého ženského hokeje a vaši podporu budou potřebovat i ty, které přijdou po nás. Český ženský hokej má jasnou a světlou budoucnost a já nemůžu být hrdější, že jsem byla alespoň malou součástí jeho historie.

Alena Mills

A to mohlo být vše jinak. Česká reprezentantka totiž pro Hokejka.tv prozradila, že se „mezi třemi tyčemi“ v bráně cítila velmi dobře. Ovšem finanční náročnost brankářské výstroje rozhodla. Alena tak svou kariéru začala v Kolíně na postu obránkyně. Později se ujala role v útoku.

Rodačka z Kutné Hory se nejednou zapsala do historie a má velké zásluhy na kvalitě ženského ledního hokeje v Česku.

Autor: Šimon Polena

Foto: Český olympijský tým

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *