Je rozhodnuté! Craig Ramsay pokračuje na trénerskom poste

Craig Ramsay povedie aj naďalej slovenskú hokejovú reprezentáciu. Slovenský zväz ľadového hokeja uplatnil opciu na predĺženie zmluvy so sedemdesiatdvaročným koučom na následujúci rok. Na tlačovej konferencií o tom informoval prezident SZĽH.

Budúcoročný šampionát v Česku bude prakticky ako náš domáci. Budeme pokračovať v našej hre, ktorá je útočná, rýchla a dosiahneme úspech. Každý rok si hovorím, že je môj posledný, veľmi si plány dopredu nerobím. Pred rozhodnutím som hovoril s manželkou a povedala ‚viem, že sa vrátiš a nevzdáš to‘. Má to tu rada a verím, že sa nájde príležitosť, aby tu mohla byť viac času.

Craig Ramsay na tlačovke po oznámení novej zmluvy

Šampionát v Rige bol pre Ramsayho už piatym na pozícií hlavného trénera a len nedávno na ňom zaznamenal historický rekord v počte zápasov kde trénoval slovenskú hokejovú reprezentáciu. Reprezentáciu vedie od roku 2017 a už teraz je isté, že bude našou kľúčovou oporou aj do následujúcich majstrovstiev sveta v Česku.

Zdroj: Aktuality.sk

Kouč taktiež nešetril ani sebakritikou, kde otvorene priznal, že nebol spokojný s istými výsledkami.

Škoda, že môj rekordný zápas proti Kazachstanu na svetovom šampionáte sa nám nepodarilo vyhrať. Aj preto budem mať na rekordný súboj trpkú spomienku. Na druhej strane si nesmierne vážim, čo sa nám spolu podarilo dosiahnuť. Nielen mne, ale celej slovenskej reprezentácii za šesť rokov našej spoločnej cesty. Vždy sme boli jeden tím, ktorý víťazil aj prehrával spolu. Nikdy to nebolo iba o hráčoch, o jednotlivcoch či iba o trénerovi. Vždy to bolo o nás.

Mimo nášho hlavného trénera, na konferencií padali aj trpké špekulácie ohľadom nového kouča a ich asistentov, Miroslav Šatan mal na to ráznu odpoveď.

Zatiaľ sme to neriešili, máme v podstate celé leto. Zásoba asistentov je dostatočná, preto to chceme riešiť až na začiatku sezóny.

Miroslav Šatan

Na otázku aký bude osud Andreja Podkonického v tíme, ktorý nedávno podpísal novú zmluvu v KHL s tímom Avangard Omsk, sa prezident SZĽH zdržal odpovede.

Zdroj: Šport.sk

Autor: Matúš Gordiak

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *