Síň slávy se přesune do pražského Palladia

V květnu letošního roku byla zrušena síň slávy, byly slíbeny nové prostory a nyní už víme kde. Síň se přesouvá do pražského obchodního centra Palladium. Ušetří se tím v příštích letech prý až 150 milionů korun, to se ale některým nezdá.

Už vloni se Aloisi Hadamczikovi zdál projekt moc předražený. Dle jeho slov se měsíčně dotovalo 1,25 milionů korun, což za sedm let fungování dělá 106 milionů korun. V prosinci se začalo kolovat, že sehnal prostory v O2 areně za pár tisíc měsíčně. V té době ale byla smlouva s Harfou, která trvala do roku 2028 a musela být rozvázána. To se povedlo, ale stěhování do O2 Areny už moc nevyšlo.

„Když mám škodovku, tak nemůžu jezdit v mercedesu. Říkat, že v Torontu mají krásnou Síň slávy, kdy do ní chodí pravidelně tisíce lidí, že ji budeme mít taky, nejde.“

Alois Hadamczik
Pražská Síň slávy v Harfě/ Foto: Pojď hrát hokej

Po zrušení Síně právě veškerá kritika padla na již zmiňovaného Hadamczika. Pro mnohé to bylo ostudné, našli se ale i tací, kteří se Aloise zastali. Mezi nimi například útočník Michal Vondrka.

“ Ušetří se peníze a ty mohou jít do hokeje. Myslím, že návštěvnost Síně slávy v Palladiu bude celoroční a bude větší než na Harfě“

Michal Vondrka

Ne všichni na to ale mají stejný názor. Mezi nimi je například i bývalý hokejista Jakub Koreis, který v oblastni realit podniká.

„Primárně bych chtěl vidět ta čísla. Protože mi nedává smysl, že vybudovanou Síň slávy zavřeme, zařídíme stěhování a přesuneme ji do nejdražšího obchoďáku v centru Prahy a ušetříme tím 150 milionů. Ještě když se to všechno musí vybudovat znovu. To podle mě postrádá logiku.

Jakub Koreis

Co nás ale může těšit je fakt, že se Síň slávy stihne otevřít do MS 2024, které je pořádáno v Praze a Ostravě. Plánem je otevřít ji už v březnu, aby byl klid a bylo jasné, že je vše připraveno. Jestli ale výstava bude kompletní, to se zatím neví vzhledem k tomu, že si hráči museli věci odvést.

Autor: Tereza Schillerová

Foto: WorldTravelBook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *