Nejlepší střelec Flames minulé sezony putuje do New Jersey

Draft se již velmi rychle blíží a v NHL se výměny jen kupí. New Jersey vyměnili Yegora Sharangoviche a 80. volbu draftu za Tylera Toffoliho z Flames. Toffoli se po této sezoně může stát volným hráčem, jeho poslední rok smlouvy činí 4,5 milionu dolarů.

Toffoli nebyl jediným hráčem Flames, kterému po sezoně vyprší smlouva a stane se tak volným hráčem, už dlouhé týdny však panovaly spekulace, že s Calgary nepodepíše. Za poslední sezonu dosáhl svých kariérních maxim. V 82 zápasech si připsal 73 bodů a byl tak nejlepším střelcem Flames. Celkově má za svoji kariéru v NHL připsáno 466 bodů v 733 zápasech, které odehrál za Montreal, Kings, Vancouver a právě Calgary. U Devils se od něho očekává právě velká pomoc v útoku.

Jegor Sharangovich tolik zkušeností jako Toffoli nemá. Draftován byl roku 2018 na celkovém 141. místě. V NHL si svoji premiéru ale odbyl až v roce 2020, poté, co dvě sezony odehrál v AHL. V minulé sezoně si na konto připsal 30 bodů v 75 zápasech. Po uzavření své smlouvy byl vyměněn jako volný hráč právě do Calgary.

Sharangovich je zároveň velmi levnějším hráčem, jeho smlouva, která končí během příštího týdne činí 2,05 milionu dolarů. Flames mají radost hlavně z jeho rozhodujících gólů a doufají, že se mu povede tak dobře jako u Devils.

Autor: Tereza Schillerová

Foto: Sergei Belski

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *